Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Памяті талановитого музиканта

Мирослав Михайлович Жовтий – непересічна творча особистість, в якій органічно поєдналися талант педагога, музиканта, диригента, громадського діяча, організатора і просвітника.

Музичну освіту здобув у Львівському училищі культури, Дрогобицькому музичному училищі ім. В.Барвінського та Київському інституті культури.

Мирослав Михайлович – старший викладач-методист Жидачівської музичної школи, керівник дитячого оркестру народних інструментів, викладацького народного оркестру «Дністрові зорі», диригент церковного хору церкви св. Володимира і Ольги, учитель співів Тейсарівської школи.

Талановитий викладач-музикант з творчою «жилкою. Ентузіаст своєї справи, закоханий у музику та музичні інструменти, Мирослав Михайлович щедро віддавав учням своє любляче серце, творчу душевну енергію, цінував і плекав їх особистості. Силою свого таланту, високою майстерністю заряджав дітей на позитив на творчість. Маючи дивовижний педагогічний талант, виховав чимало яскравих учнів, які продовжили навчання у вищих музичних закладах, стали лауреатами конкурсів.

Значну увагу Мирослав Михайлович приділяв роботі з дитячим оркестром народних інструментів, який завжди демонстрував блискучу техніку, майстерність, глибоке розуміння виконуваних творів і був найкращим в області.

Дитячий оркестр – це окраса і гордість школи, завжди щиро сприймається слухачами і дарує приємні хвилини задоволення та відпочинку, постійний учасник обласних конкурсів, учасник концертної діяльності школи та міста.

Серед відзнак: 1993 р. - Диплом І ст. за високу професійну майстерність на обласному конкурсі серед мистецьких шкіл Львівщини, 2003 р. - Диплом І ст., 2008 р.- Диплом ІІ ст., 2012 р. - Диплом І ст.

Концертні виступи керованого ним оркестру народних інструментів викладачів «Дністрові зорі» надають особливого колориту, з великим інтересом сприймаються глядачами, вражає віртуозне та багатогранне володіння інструментами.

За досягнутий художній рівень, виконавську майстерність, активну творчу і виховну роботу з відродження національних традицій українського народу та широку просвітницьку діяльність у 2008 р. Львівський державний обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи присвоїв «Дністровим зорям» звання «народний».

Жодні державні свята не обходяться без виступу колективу: День Незалежності, День Соборності, День Конституції, річниці Т.Шевченка, постійний учасник козацького свята на батьківщині І. Виговського в с. Руда, Теребовля… 200 7р. – переможець Всеукраїнського конкурсу ім. А. Онуфрієнка, 2010 р. – переможець ІІІ Міжнародного конкурсу «Вічний рух» і рекомендований до участі у Міжнародному конкурсі «Премія Ланчіано» (Італія).

Мирон Михайлович Жовтий залишив нам свій великий творчий доробок – партитури та інструментування для оркестру народних інструментів викладачів і дитячого оркестру, переклади органної музики Й. С. Баха, обробки українських народних пісень для баяна та акордеона, власні композиції для оркестрів, ансамблів малих форм, хорові аранжування духовної музики, фортепіанні супроводи. Завдяки яскраво обраній музичній мові його твори стали популярними і завжди є частиною концертного репертуару.

Характеризуючи п. Мирона як людину, можна сказати, що він був тактовний, зовні спокійний.., завжди залишався чуйним, вірним товаришем. Він займався улюбленою справою і віддавав їй всього себе до останку.

Повсякчасне горіння Мирославом Михайловичем улюбленою справою, присвячення їй усього себе передчасно спалило організм митця. Так, усе тлінне й усе смертне в цьому кращому із світів. Усе тлінне, окрім людської Пам’яті і Музики, вірним лицарем якої був п. Мирон.

Навертаються сльози. Дуже боляче і тяжко, що немає з нами Великої Людини і Великого Музиканта.

Пам’ять про колегу, викладача, наставника, завжди буде світлою сторінкою в історії школи.

Адміністрація та колектив Жидачівської дитячої музичної школи.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин