Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

ЗустрічіІ: по той бік мольберта

Справжній художник працює для глядачів. Дуже важливо, щоб його картину побачили і правильно зрозуміли. Найкраще, коли свій твір представляє й пояснює сам автор. Таку унікальну можливість зустрічі з художником-аматором мали вчителі образотворчого мистецтва Жидачівського та Журавнівського освітніх округів. Освітяни завітали до Жидачівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 на зустріч з художницею Марією Євгенівною Турченяк у рамках семінару, який проходив 10 квітня. Тут відбулася перша офіційна зустріч з художником-аматором Марією Турченяк. Дирекція школи постаралася, аби всі почувалися зручно і затишно.

Ексклюзивно до цього семінару були продемонстровані роботи художниці. Марія Євгенівна спеціально для цієї нагоди привезла свої полотна. Перед вчителями ожили сюжети художніх полотен – митець повідала, як народжувався та втілювався той чи інший творчий задум.

Роботу семінару розпочав настоятель Кохавинського монастиря о. Володимир Груца зі спільної молитви та благословення.

Ведучі - методист РМК Наталія Кулик та вчитель Зарічанської ЗОШ І-ІІ ст. Зеновій Хом’як розказали цікаву біографію та продемонстрували фільм про М. Турченяк і представили її роботи.

Творчий шлях Марії Євгенівни був непростим. Можна тільки уявити, яку потрібно мати працелюбність і жагу до мистецтва, щоб оволодіти всіма таємницями малярського мистецтва й створювати прекрасні полотна в досить зрілому віці.

Пані Турченяк ділилася зі своїми колегами не тільки секретами майстерності, а й говорила про вічні людські цінності – порядність, чесність, вірність своїм ідеалам.

З хвилюванням педагоги слухали прекрасні вірші Марії Євгенівни про бурхливі лютневі події, які з великим почуттям прочитала сама автор. Доповнили цю тему пісні про Небесну Сотню у виконанні учнів Жидачівської гімназії ім. О. Партицького під майстерним керівництвом О. Дахній.

Щирою та хвилюючою була розповідь про шкільні, студентські роки методиста РМК Ольги Мирославівни Прокопів. Вона поділилася своїми пережитими спільними роками.

Заступник директора з координації роботи в Жидачівському освітньому окрузі Л. Г. Кофлик привітала освітян, які небайдужі до чистоти духовних криниць та наділені великою любов’ю до культурного розквіту нашого краю, побажала їм натхненної творчої праці.

На свято був запрошений ансамбль вчителів Новострілищанської ЗОШ І-ІІІ ст. «Мальви».

Про особливості творчого почерку місцевої художниці говорили вчителі образотворчого мистецтва Жидачівського НВК – Є. Свередюк, Жидачівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 – Т. Мацук, Гніздичівської ЗОШ І-ІІІ ст. – О. Миколишин.

Приємно, що вчителі образотворчого мистецтва Жидачівського освітнього округу представили на огляд і свої роботи, виконані в різних техніках.

Семінар підготувала методист РМК Н. О. Кулик. Завершила захід Наталія Олегівна словами Василя Сухомлинського: «Людина народжується на світ не для того, щоб зникнути безвісною пилинкою. Людина народжується, щоб лишити по собі слід вічний». Творчість сучасних поетів, художників, письменників рідного краю безцінна. Оцінюючи їх твори, ми ще більше розуміємо і відчуємо красу й неповторність рідної землі, вчимося розуміти найголовніше – добро наших сердець. Чесна праця і благородні діяння ніколи не пропадуть марно, бо вони стали найдорожчими людськими цінностями.

Уляна МОВЧАН.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин