Тверда віра в Бога та терпеливість – запорука довголіття

Цього тижня сторічний рубіж переступила ще одна довгожителька Жидачівщини. Євдокія Мудра із с. Зарічного 18 лютого відсвяткувала столітній ювілей.

Як і кожна українська жінка, Євдокія Прокопівна прожила нелегке трудове життя, сповнене клопотами, працею на рідній землі, турботою про дітей. Вік прожила немарно: народила 3 дітей, радість у житті їй дарують 5 онуків, 6 правнуків, 5 праправнуків. Жінка гідно пережила усі виклики долі, є очевидцем багатьох бурхливих подій минулого століття. Та попри свій поважний вік ювілярка зберегла доброту й любов до життя, ніколи не втрачала оптимізму та віри в Бога. Саме завдяки цьому рідні вважають, що бабуся дожила до такого поважного віку. Євдокія Прокопівна дуже позитивна і відкрита людина, радіє, що Бог дав їй можливість побачити і онуків, і правнуків.

Святкування столітнього ювілею розпочалось ще зранку в Божому храмі с. Зарічного, де родина та односельчани зібралась помолитись за здоровя ювілярки. Людно і гамірно було в цей день і на затишному подвір’ї родини Мудрих. Діти, онуки, правнуки та праправнуки поз’їжджалися з усіх куточків України та Європи, щоб розділити з бабусею її радість. Ще з самого ранку до оселі доньки ювілярки Марії, з якою вона проживає нині, не зачинялися двері. З квітами та подарунками поспішали привітати сусіди, знайомі, представники церковного хору, місцевий парох о. Б. Черепанич, сільський голова С. Федан, заступник голови РДА О. Кизима, керівник управління соцзахисту населення Л. Регусевич, начальника управління Пенсійного фонду України у Жидачівському районі І. Пиріг, директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Микола Ключик й начальника відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА Олексій Хемій.

Незважаючи на такий поважний вік, бабуся має світлий розум, пам'ять, прекрасне почуття гумору та чудовий зір. На жаль, вона погано чує, але без окулярів прочитала всі тексти вітання, які отримала цього дня. Ще одною запорукою довголіття рідні вважають цілющу воду з мінерального джерела, якими славиться село Зарічне.

Ювілярка радо зустрічала гостей, дякувала їм за турботу та увагу, за щоденну підтримку. У бабусі від хвилювання на очі набігли сльози, а обличчя світилося радістю, бо поряд були рідні, знайомі, сусіди. Вона дякувала усім за увагу. Жінка відчувала себе щасливою, бо приємно, коли тебе пам’ятають, люблять та шанують.

Марія Татчин.

Надрукувати