Довголіття – це дар Божий

10 січня відсвяткувала свій золотий ювілей жителька села Бережниці Анна Нюняк. Четверо дітей, 12 онуків, а ще 27 правнуків та 17 праправнуків – ось яким багатством може похвалитися столітня ювілярка.

Народилася й виросла Анна Антонівна у рідному селі Бережниця. Крім неї, у батьків було ще четверо синів. Нелегким виявилося дитинство довгожительки. Коли дівчинці виповнилося п’ять - втратила батька, який помер невдовзі після повернення з фронтів Першої світової війни. За сто років життя п. Анна стала свідком багатьох трагічних подій української історії.

На долю бабусі випали воєнні лихоліття, голодомор, колективізація, післявоєнна відбудова. Все життя пропрацювала на рідній землі, тривалий період - у місцевому колективному господарстві. Вистояла перед життєвими випробуваннями, ніколи не нарікала. І ось нині ця проста сільська жінка живе у незалежній Україні, радіє дітям, онукам та правнукам. Разом з чоловіком виховала чотирьох дітей. Тішиться бабуся 12 онуками, радіє 27 правнукам та 17 праправнукам. І вважає, що це її найголовніше життєве багатство. У свої сто, незважаючи на погіршення слуху та зору, має добру пам'ять та все розуміє. Не відмовилася бабуся й пригубити чарочку із шанованими гостями, які завітали на її уродини.

А розділити з довгожителькою та її ріднею це свято до затишної бабусиної оселі завітали голова райдержадміністрації Сергій Коваль, його заступник Олег Кизима, керівник управління соціального захисту населення Лідія Регусевич, керівник відділу культури і туризму Зіновій Тимофтевич, начальник управління Пенсійного фонду України у Жидачівському районі Ігор Пиріг, начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА Олексій Хемій, місцевий сільський голова Гнат Кухта.

Сергій Коваль зачитав вітальне звернення від Президента України, привітав п. Анну від імені голови Львівської облдержадміністрації Олега Сала та від себе особисто.

У майстерному виконанні жіночого вокального ансамблю „Едельвейс” Народного дому Бережниці для сторічної ювілярки прозвучали пісня про маму та різдвяні колядки. На прощання усі гості для бабусі заспівали «Многая літа».

Як кажуть у народі, довгий вік – це дар Божий. Тож нехай Бог і надалі, благословляє кожен день життя шановної ювілярки, а Божа Мати своїм омофором покриває від життєвих негараздів.

Цьогоріч, окрім Анни Нюняк, ще чотирьом жителям Жидачівщини виповниться 100 років та ще трьом буде більше ста.

Марія Татчин.

Надрукувати