Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Поклоніння праху Головного Отамана

«Симон Петлюра — Голова Української Народної Республіки, Головний отаман українських збройних сил, важко ранений (на вулиці Расіна в Парижі) ворогом української державності був перенесений до лічниці Шаріте, до складу якої входила оця церква, і тут помер 25 травня 1926 року».

 

Мармурова плита з таким написом висить у коридорі церкви св. Володимира Великого, що на розі вулиць Святих Отців і Сен Жермен у центрі французької столиці Парижі.

 

На початку XX ст, це була лікарня швидкої допомоги, і саме сюди в травні 1926 року привели смертельно пораненого Симона Петлюру, якого, незважаючи на всі зусилля, не вдалося врятувати. У цій церкві він лежав на смертельному одрі.

Українська еміграція тривалий час домагалася, щоб мерія Парижа віддала церкву трагічно позначеної лікарні під українську парохію. 9 травня 1943 року за символічну плату її передали українській громаді в оренду на 99 років.

Ця церква є осередком українства у Парижі. У дворику на постаменті стоїть погруддя Т. Г. Шевченка. Коли мені випала нагода побувати в Парижі, то собі постановив обов’язково побувати на могилі Головного Отамана. За допомогою Інтернету відшукав адресу цвинтаря Монпарнас . Після екскурсії містом, в якій не врахували, незважаючи на наші прохання, відвідання могили Симона Петлюри я залишив нашу туристичну групу і з картою у руках пішов шукати цвинтар. За якихось півгодини я був за вказаною адресою. На схемі-мапі кладовища позначено найвідоміші поховання, серед них і «Президент України – Симон Петлюра». Тільки з допомогою охоронця, який з охотою погодився показати поховання, легко віднайшли могилу.

Пам’ятник виконано з чорного граніту, могила доглянута.

Враження від Парижа не були б повними, якби не відвідання могили та поклоніння праху Головного Отамана.

Степан ВІТЯК.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин