Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Чудотворні ікони та їх копі

Як свідчить провідний мистецтвознавець України професор Дмитро Степовик у своїй знаменитій книзі «Історія української ікони Х – ХХ століть» (автор за цю книгу був представлений на здобуття Шевченківської премії за 2012 р.), Богородичні ікони посідають провідне місце і є улюбленими на всій території України. Нова хвиля піднесення культур Богородиці у XVII–XVIII століттях сприяла утвердженню давніх і появи нових чудотворних ікон, а всі чудотворні ікони є іконами Богородичними.

 

Саме так і сталося і з Жидачівською чудотворною іконою Богородиці Воплочення, яка знаходиться у церкві Св. Воскресіння Господнього у Жидачеві. Ікона виконана у 1406 р. на одній суцільній дошці без шпуг розміром 144×75,5 см, а з XVIII ст. зображення прикриває дерев’яна різьблена позолочена і посріблена баракова шата і металева корона.

 

Для того, щоб лик чудотворної ікони бачило більше людей, іконописці роблять копії таких ікон. І як стверджує професор Д. Степовик, такі копії теж мають чудодійну силу. Першою копією, або дочірньою іконою Жидачівської Оранти, є образ Богородиці Воплочення, який знаходиться у каплиці с. П`ятничан Стрийського району. Тут щорічно 28 серпня вшановують відпустом чудотворну копію Жидачівського образу. Ще одна копія Жидачівської Великої Панагії нещодавно (у 2011 р.) постала в церкві Всіх Святих у м. Жидачеві. Образ цей теж розміщений за престолом, його прикриває позолочена шата та корона, а під іконою відтворено дарчий напис, який є на звороті іконної дошки оригіналу. Воістину духовний скарб древнього Зудичева заслужив, щоб його так вшановували в різних храмах нашого краю.

Ще з давніх часів існує обряд притулення копії чудотворної ікони до оригіналу, щоб передати енергію намоленості дочірній іконі на прославу незрівняного лику Діви Марії. Найкращий цьому приклад – притулення сотні копій в рік знаного всіма образу «Матері Божої Неустанної Помочі», який знаходиться в одному із храмів Риму.

Поряд з духовним шануванням важливе місце займає і збереження фізичного стану ікони. Жидачівській чудотворній іконі Богородиці Воплочення більше 600 років, а тому актуальним є питання реставрації (оздоровлення) образу. Парафіяльний уряд Святовоскресенської церкви повинен організувати цю роботу і з Божою ласкою та за фінансової підтримки всієї громади міста провести реставраційні роботи, щоб образ Великої Панагії служив ще не одному поколінню жидачівців. Маємо разом шанувати та берегти духовний скарб - Жидачівську Оранту, заступницю та берегиню нашого древнього міста.

О. Малик, м. Жидачів.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин