Пр. Владика Тарас Сеньків: «Боже Слово завжди лунає, просто в нашому житті ми зробили надто багато гамору та шуму, через що оглухли вуха наших сердець на Його голос…»

4 березня Преосвященний Владика Тарас Сеньків, Апостольський Адміністратор Стрийської єпархії, очолив подячний Акафіст «До страстей Христових» у деканальному храмі Воскресіння Господнього м. Жидачева, у рамках заходу, присвяченому популяризації читання Св. Письма. У молитві взяли участь близько 60-ти священнослужителів чотирьох деканатів (Жидачівського, Ходорівського, Журавнівського та Новострілищанського) Стрийської єпархії, представники Львівської обласної ради, очільники районної влади міські голови м. Жидачева та м. Ходорова, керівники сільських та селищних рад району. Подячний Акафіст «До страстей Христових» відбувається у рамках святкування 1025- ліття Хрещення Русі-України. Аналогічні заходи пройшли вже у Стрию та Моршині. Цього тижня Владику Тараса вітав Жидачів.

 

«Нехай молитовне читання Св. Письма стане невід’ємним елементом релігійного життя кожної нашої української родини».

 

Сама природа в цей день вела себе якось по-особливому. Це мали змогу бачити всі, хто зібрався цього недільного дня, щоб послухати науку Святого письма від Апостольського Адміністратора Стрийської єпархії Владики Тараса. Спочатку небо затьмарили зовсім не весняні хмари, і серед погожого дня пішов лапатий сніг. Щоправда, тривав цей снігопад зо п’ять хвилин. Коли ж Владика ступив на подвір’я Храму Воскресіння Господнього, сніг перестав, і засяяло яскраве сонце. У цьому «сонячному» ореолі присутні ввійшли до храму.

Розпочав читання Святого письма отець диякон Тарас Гуменний. Далі з уривком зі Святого Євангелія до присутніх звернувся декан Жидачівського деканату о. мітрат Василь Юрів.

А потім Акафіст служив Преосвященніший Владика. «Боже Слово… Власне воно сьогодні нас тут зібрало у цьому храмі Воскресіння Господнього. Боже Слово, яке створило світ, наповнивши пустоту великим змістом», - зазначив на початку свого слова Архиєрей.

Продовжуючи, Єпископ заохотив присутніх до переосмислення важливості Євангелія у житті людини, пригадуючи корінь трагедії всієї вселенної, який зародився із небажання з боку людини слухати Слово Боже. «З тих пір, коли людина, яка первинно була покликана до життя Божим Словом, замість того, щоб слухати його та приймати, почала галасувати та висловлювати свої думки спротиву, що виявилися через діла, ім’я яким – гріх. І це стало найбільшою трагедією людського роду від Адама аж донині, а віднині буде аж до кінця світу», - наголосив Владика.

«Боже Слово завжди лунає, просто в нашому житті ми зробили надто багато гамору та шуму, через що оглухли вуха наших сердець на Його голос. Сьогодні ми в кращому випадку чуємо лише уривки Божого Слова… І, що найгірше, часто інтерпретуємо їх так, як би то нам того хотілося. Це є однією із головних причин сучасної трагедії людського життя. Тому Господь, котрий промовляє сьогодні устами Церкви до сучасного суспільства, знову закликає нас звернути свій погляд до першоджерела, відкрити свої серця і свої вуха тому первинному Божому Слову, котре без інтерпретацій, без пояснень, але просто так, віч-на-віч, від серця до серця, хоче знову і знову зробити нас учасниками слухання самого Бога».

У своєму слові Єпископ також наголосив на важливості правильного підходу щодо читання Св. Письма, промовивши: «Коли ми відкриваємо цю Святу Книгу, то мусимо усвідомити собі одну важливу істину: це не ми читаємо Св. Письмо, це ми слухаємо, що промовляє до нас Господь. А Він промовляє слова правдиві і чисті, які є творчі та здатні докорінно міняти людину, а через людей – світ».

Наприкінці Архиєрей висловив до присутніх своє прохання: «Нехай молитовне читання Св. Письма стане невід’ємним елементом релігійного життя кожної нашої української родини. Тому що, власне, родина була, є і буде тою колискою життя, де народжується кожна людська особистість як тілесно, так і духовно. Звідси, з цієї колиски любові, людина отримує визначальне свідоцтво для укладення фундаменту свого життя. І нехай домінуючою часткою цього свідоцтва буде духовна праведність батьків, спільна молитва, і головно - читання Св. Письма».

Як підсумок усього сказаного, Преосвященний Владика Тарас вручив кожному священику та представнику вищезазначених державних структур Святе Письмо та методичку «Читання Святого Письма у сім’ї», яка була розпрацьована цього року Патріаршою катехитичною комісією УГКЦ з метою належного духовного приготування до святкування 1025-ї річниці Хрещення Русі-України.

У свою чергу представники влади, висловлюючи Архиєрею вдячність за візит, спільну молитву та виголошене слово, подарували Владиці панагію (ікону Божої Матері у вигляді медальйона, яку носить Архиєрей поверх мантії) та у своїх промовах засвідчили велике пошанування Слова Божого й готовність ширити його, найперше, у своїх сім’ях, а відтак і на місцях своєї праці.

Святу Літургію величним співом супроводжував жидачівський церковний хор під керівництвом Михайла Малюса та дитячий хор під керівництвом Анжели Шміло.

І звучало у храмі величне «Боже Великий, Єдиний».

 

Андрій Данилець.

Надрукувати