Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

З молитвами до Христа-Спасителя

У неділю, 3 липня, відбулася святочна хода та посвячення каплички, що встановлена на місці колишнього монастиря отців-василіян в урочищі Підкривець біля Старих Стрілищ.

 

У третю неділю після Вознесіння Господнього жителі Старих Стрілищ та довколишніх сіл поспішають на спільну молитву до каплички. Цього року згуртованими зусиллями жителів Старих Стрілищ та Підкривця, благодійників та жертводавців вдалося завершити роботи у приміщенні каплички та почистити й впорядкувати цілюще джерело.

Хода прочан, як годиться, розпочалася від церкви Старих Стрілищ, де вже 10 років перебуває в лоні храму та молитов вірних повернута із Туринки копія чудотворної ікони Христа-Спасителя. У неділю, коли християни відзначають день Христа Чоловіколюбця, молитви до образу Христа-Спасителя набувають особливої ваги.

Молоді хлопці на раменах несуть образ, попереду їдуть на баских конях юнаки в національних строях з національними знаменами, слідом за образом дівчата та жіночки несуть хоругви та фани. Дорога від храму і вздовж села встелена квітами та зеленню. Довга вервичка прочан урочистою ходою прямує до місця паломництва. Дорогою священик о. Василь Прищ зупиняється біля кожного двору, читаючи святе Євангеліє і благословляючи вірних у Христі.

Здалеку видніється, виблискуючи хрестом та банею нова каплиця. Чин освячення її та Святу Літургію відправляє декан Новострілищанський о. Роман Став’яж спільно з парохом с. Ліщина о. Василем Хімієм, парохом Нових Стрілищ о. Василем та уродженцем Старих Стрілищ о. Василем Копичином. З проповіддю до прочан звертається о. Василь Копичин. Всі, хто відчував потребу в Святій Сповіді, могли приступити без вагань. Вислуховував щирі слова сповідників о. Василь Хімій.

Після Богослужіння відбувається освячення цілющої води із джерела, що залишилося ще від часів діяння тут монашої обителі.

Люди, освітлені та наповнені Божою ласкою, набирають свяченої водиці, омивають нею обличчя, несуть набрані по вінця посудини до свого дому для рідних та близьких. Усі повертаоись додому з вірою та сподіваннями дочекатися наступного року та знову прийти на відпуст до ікони Христа-Спасителя.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин