Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Набоженство Хресної Дороги

Богові миле, а нам помічне. Хресна Дорога обіймає 14 стацій. У часі цього набоженства переносимось думкою в часи Ісуса, коли Пилат засудив його на смерть. І йдемо за Ісусом крок за кроком на Гологофту. Намагаємось відчути його терпіння й біль. Бачимо, що Він з любові до нас прийняв на Себе таку страшну кару, щоб так спасти нас від гріха й від вічної кари.

Тому серце наше м’яке й наповнюється любов’ю до Ісуса Христа Спасителя.

У Вербну неділю, 17 квітня, парафіяни Баківців. Репехова, Бертишева та інших сіл мали нагоду пройти символічну Хресну Дорогу. Молитовну ходу організував священик о. Павло Василишин спільно з о. Іваном - парохом с. Вовків Перемишлянського району та о. Василем Прищем - парохом Нових Стрілищ.

Відтворили дорогу терпінь Сина Божого студенти та учні парафії, зокрема Ярослав та Олег Поручинські, Володимир та Олег Холявки, Дмитро та Христина Копитки, Андрій Романів, Ярослав Чайка, Руслана Комарницька, Галина Бачинська, Галина Задорецька, Наталія Яковенко та Андрій Фостик.

Ми є часто засліплені розкошами цього світу, тією пітьмою, що її стелять навколо нас гріхи і пожадання. Ми не чуємо і не бачимо Його маєстату в церкві, не відчуваємо Його солодких ласк, коли Його приймаємо в Найсвятішій Євхаристії. Ми не чуємо Його голосу в Заповідях, не переймаємося Його любов’ю в часі нашої молитви. Але він, наш Спаситель, всюди присутній. Він є в нашому домі і при нашій праці, Він є там, де ми поповнюємо гріх і там, де ми можемо з безбожним глузуванням говорити про святі речі. Тільки ми Його не бачимо, не відчуваємо Його присутності, не впізнаємо

Його голосу, що до нас промовляє:

Я – життя, а ви не шукаєте мене.

Я – Шлях, а ви не йдете за Мною.

Я – Світло, а ви не бачите Мене.

Я – Істина, а ви не вірите Мені.

Я – Вчитель, а ви не слухаєте Мене.

Я – Господь, а ви не покірні Мені.

Я – Ваш Бог, а ви не молитесь Мені.

Якщо ви нещасні, то не виніть Мене.

«Хто хоче йти за мною, нехай зречеться себе самого, візьме свій хрест і йде за мною» (Мт.16:24). Дивні слова, яких перед нами не вимовляють жодні людські вуста, яких не чуло людське вухо. Дивні та незрозумілі. І ніхто з тих, хто чув ці слова, не розумів їх.

Хто хоче стати учнем Христа, мусить взяти свій хрест. І ця наука є підвалинами християнської моралі, є основою християнського життя. Христос не лише проголосив її словами, щоб якнайглибше прищепити в людських серцях. Він ствердив цю науку не лише Своїм життям, але й зреалізував її в останніх хвилинах Свого життя Своїми терпіннями й страстями. І тому важливим є повчання, що наша доля у вічності залежатиме від того, як хто з нас несе свій хрест на землі, що його Бог вложив нам на плечі.

Христос за нас розп’явся! Він спраглий нашої любови до нас і ближніх. Він спраглий нашого милосердя. А ми напуваємо Його своєю ненавистю і гнівом, тож, пам’ятаймо про дочасність нашого існування, щоб наша душа була завжди готова до зустрічі з Ним у Вічності.

Цей хрест, що широко простягнув свої рамена, нині стоїть перед нашими очима, ця жертва щоденно приноситься на престолах по цілім християнськім світі. Так Хрест Христовий і символ хреста стає для усіх християн символом і свідком всепрощення Господнього і милосердя навіть до Його ворогів.

Ця запорука прощення кожному грішнику, який в каятті та вірі припадає до підніжка Господнього хреста і щиро просить пробачення й прощення за усі скоєні ним гріхи та провини, якими ми образили Господа Бога, - найвище Добро і найбільша Любов.

Світлана ЛАБА, жителька с. Баківців.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин