Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Розпочався Великий піст

Традиційно для православних та католиків він - найдовший та передує Великодню Христовому, який цьогоріч припадає на 24 квітня.

 

Священики різних конфесій закликають вірян постити не стільки фізично, скільки духовно - аби протягом цих 49 днів очиститися та наблизитися до Бога.

 

Першим постом була заповідь Божа не їсти плід з дерева посередині раю, і, недотримавшись цієї заповіді, цього посту, люди відпали від Бога. І ми до сьогодні несемо наслідки того гріховного вибору, який зробили наші прабатьки. І тому саме через піст ми досягаємо того, від чого вони відпали.

Піст – це не лише відмова від певної їжі, але й від усіх шкідливих звичок та розваг. Це час покаяння, роздумів і старанних молитов. Тому, наприклад, гніватися або сумувати під час посту так само грішно, як пити вино або їсти м’ясо. Краще порушити піст щодо вживання певних страв, ніж погордувати спілкуванням з близькими, які не суворо дотримують посту.

Віряни готуються до свята Пасхи. І протягом 10-ї частини року обмежують насамперед себе в фізичних благах: розвагах та харчуванні. Зокрема у піст не вживають м'яса, молочних продуктів, алкоголю. А також більше моляться. У Великий піст треба духовно очищати себе, душу, тіло.

Піст має свої традиції. Зокрема шоста неділя - так звана Вербна - День входу Христа до Єрусалима, де його зустрічали пальмовими гілками. Саме тоді віруючі святять «вербні котики». А останній тиждень перед Великоднем називають "чистим" чи "світлим" - і найважливіший день у ньому це Чистий четвер. А далі йде Страсна п'ятниця - день найсуворішого посту, яка передує Великодню - Дню воскресіння Христового.{jcomments on}


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин