Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У школі відкрито капличку спільної молитви

Велична і духовно багата подія відбулася у Бережницькій школі - освячення новозбудованої каплички.

Освячення каплички, яка носить назву на честь свята Стрітення Господнього і перебуває під покровом Матері Божої, очолив отець-мітрат Василь Юрів декан Жидачівський, делегований преосвященним Владикою Стрийської єпархії Тарасом Сеньківим, у співслужінні пароха о. Ярослава Кваснія. При цьому дякував семінарист Львівської духовної семінарії Святого Духа, випускник Бережницької школи, Роман Федишин. Було відслужено також молебень до Пресвятої Богородиці у супроводі церковного хору церкви свв.апп. Петра і Павла с. Бережниці.

Панувала тепла і задушевна атмосфера. Маленькі школярі, які стояли в першому ряду, активно долучалися до духовного співу. Ніде було яблуку впасти – так чисельно зібралися не лише ті, хто брав участь у будівництві каплички, а й усі християни, для кого молитва - спокій і душевне піднесення.

Отець Василь Юрів подякував за запрошення і разом з усіма присутніми радів, що вихованці школи, усі її працівники мають можливість прийти на це святе місце і зносити до Бога свої молитви й благання. Він побажав бути дітьми Божими і часто збиратися біля каплички, жити з Богом у серці. Відрадно, що громада згуртувалася, об’єдналася у спільній та благородній ідеї.

Адміністратор храму с. Бережниці о. Ярослав також не приховував радості, що постала у школі така прекрасна капличка. Ми ніби об’єдналися до ще більшого згуртування заради любові, заради Господніх ласк і милостей. І ті труднощі, які виникали на шляху, долали, бо було спільне і єдине бажання, зазначив о. Ярослав. Як учні, так і всі працівники школи ревно трудилися, навіть пізніми вечорами, бо усвідомлювали значимість духовного багатства. Парох села дякував педагогічним працівникам за те, що дають своїм вихованцям не лише знання, а й духовний ріст, а це - найважливіше у житті християнина. Владика Тарас Сеньків, надіслав подяку директору Бережницької школи Андрію Телішевському та усім меценатам, які долучилися до спорудження каплички, висловивши сподівання, що цей храм буде особливим місцем зустрічі з Господом, місцем духовного єднання.

Приємно, що і представники влади району, зокрема голова РДА Сергій Коваль, його заступник Олег Кизима та заступник голови районної ради Марія Стеців, завітали на цю величну подію. С. Коваль подякував отцям за приємні слова привітання, висловив сподівання, що навчання за шкільною партою, яке поєднується із духовним вихованням, дасть добрі плоди на благо Української держави.

Звернувся до присутніх і керівник відділу освіти РДА Роман Свередюк, висловивши надію, що новозбудована капличка буде потребою душі, а не даниною моди. «Молитва допоможе дітям у навчанні, додасть впевненості, сміливості, і капличка існуватиме, допоки існуватиме школа», – доповнив усе сказане і сільський голова Гнат Кухта.

Ідея створення духовного куточка у Бережницькій школі, в якій навчається цьогоріч 188 дітей, виношувалася давно. Ще відтоді, коли парафію у селі очолив о. Ярослав і катехитом та вчителем християнської етики стала їмость Іванна Квасній. От саме вони стали ініціаторами побудови каплички. І після прощі до Глинян, яку організувала п. Іванна минулоріч, ідея почала реалізовуватися. Директор школи підтримав цю добру справу. У листопаді 2010 року уже було визначено найзручніше місце для каплички, де дотепер був духовний куточок. Першим зголосилися допомогти церква Святих апостолів Петра і Павла на чолі з парохом Ярославом та приватна агрофірма «Бережниця». Будівельні матеріали закупили пп. Андрій Швед, Роман Романюк, Роман Кучак, Володимир Мелех, Роман Мосій, Мар’ян Федак. Свою лепту внесли і працівники школи, церковний хор, батьки школярів. Ікони для каплички пожертвував сільський голова Гнат Кухта. Працювали усі, хто бажає частіших зустрічей із Господом, хто хоче виховати своїх дітей у християнському руслі, подавати приклад добра і любові.

Із ласки Божої та спільними зусиллями громади постала у школі капличка під покровом нашої порадниці і заступниці Матері Божої. І хай молитва зцілює серця, хай духовно виховані діти стануть гордістю села, гордістю України.

Ірина Шах.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин