Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Приходімо з вірою і любов’ю до образу та мощів св. Івана Хрестителя!

20 січня у с. Володимирцях відбувалась велична подія - на постійне зберігання з Апостольської столиці Ватикану до місцевого храму, що носить ім’я Івана Хрестителя, привезли частку нетлінних останків св. Івана Хрестителя.

У день святкування Собору Предтечі та Хрестителя Господнього св. Івана Хрестителя віруючі навколишніх сіл, з різних куточків району поспішали до Володимирців, щоб стати свідками такої знакової події та поклонитися нетлінним святим мощам, через свою віру отримати благодаті.

Зустрічати Преосвященного Єпископа ЧСВВ, Каноніка Римської Папської Базиліки Santa Maria Maggoria Іринея Білика, який привіз на постійне зберігання з Апостольської столиці Ватикану частку нетлінних останків св. Івана Хрестителя, вийшла багатолюдна святкова процесія, яку очолювали церковне братство та сестринство. Вітали від імені громади, парафіян Преосвященного Єпископа Софія Ємець, парох села, митрофорний протопресвітер о. Мирослав Марцинковський, який передав Преосвященному Єпископу символ церковної влади – хрест та ключі від храму. У свою чергу Преосвященний Єпископ Іриней Білик подякував за таку теплу зустріч, прийняв хліб та сіль, символи церковної влади ввіреної йому церкви.

У храмі Івана Хрестителя, наповненому вщерть вірянами, розпочинається Архиєрейська Божественна Літургія, яку відслужили на чолі з дияконом Київської єпархії Дмитром Токачом, ігумен Гошівського монастиря ЧСВВ, Високопреподобний о. Дам’ян Кастран, преподобний отець Улашківського монастиря Софрон Попадюк, митрофорний протоієрей Жидачівського деканату о. Василь Юрів, протоієрей Журавнівського деканату о. Роман Гринишин, митрофорний протоієрей о. Михайло Стахнів (Львів), всечесні отці о. Стефан Проців (Львів), о. Любомир Франків (Львів), о. Зеновій Стехнович (Стрий), отець-сотрудник Остап Юрів (Журавно), преподобний о. Роман Харків (Млиниська), парох села, митрофорний протопресвітер о. Мирослав Марцинковський. Очолив Божественну Літургію Преосвященний Єпископ ЧСВВ, Канонік Римської Папської Базиліки Santa Maria Maggoria Іриней Білик.

Супроводжував Літургію своїм божественним співом квінтет семінаристів Богословської Академії м. Івано-Франківська та церковний хор села (регент Мирон Іванович Гишпиль), а молодіжний хор Володимирців (керівник Микола Ліпковський) виконував давні коляди.

По завершенні Архиєрейської літургії реліквію з Ватикану виставили у центрі храму, щоб до неї могли доторкнутися всі бажаючі, потребуючі. Віруючі прикладалися до святих мощів, приступали до мирування. Всі отримували на згадку про цю знакову подію образки із зображенням св. Івана Хрестителя.

Щоб зрозуміти усю велич події, що відбулася 20 січня у с. Володимирцях, потрібно звернутися до історії та більше дізнатися про того, від якого хрестився сам Ісус Христос Син Божий. Отже, як подають нам історичні джерела й головно Біблія, Іва́н Хрести́тель, він же Іван Предтеча, — пророк, мученик, після Діви Марії найбільший святий. Про нього Господь Ісус Христос казав: «Серед народжених жонами не поставав (пророк) більший від Івана Хрестителя». Іван Хреститель прославляється Церквою як «янгол і апостол, і мученик, і пророк, і свічар, і друг Христів, і пророків печатка, і заступник старої та нової благодаті, і серед народжених пречесніший».

Іван Предтеча – одна з найвизначніших постатей в історії християнства. Іван народився в сім'ї священика Захарії та Єлисавети, родички Богородиці (про це розповідається у Євангелії від Луки). Подружжя було у похилому віці й уже не сподівалося мати дітей. Власне, як говорять церковні перекази, Святий Іван був посланий Богом, щоб допомогти людям підготуватися до з'явлення Ісуса Христа.

Святий Іван жив у дикій пустелі, готуючи себе до великого служіння суворим життям, постом, молитвою. Іван Хреститель своїм суворим способом життя дав взірцевий приклад богопосвятного життя. Він закликав людей до покаяння, кажучи: «Слідом за мною іде сильніший від мене, що Йому я недостойний, нахилившись, розв’язати ремінця Його сандалів. Я вас хрестив водою, а Він хреститиме Святим Духом і огнем!» (Мк. 1, 7-8). Одержавши одкровення про Ісуса Христа, Іван Предтеча говорив народові про Нього: «Ось Агнець Божий, який бере на Себе гріхи світу». Почувши це, двоє з учнів Івана приєдналися до Ісуса Христа. То були апостоли Іван Богослов і Андрій Первозванний.

У тридцятирічному віці, корячись своєму покликанню, пророк Іван з'явився на берегах Йордану, щоб приготувати народ до прийняття очікуваного Месії і стати «голосом Того, що кличе в пустині». Прийшов до Івана на Йордан хреститися і Сам Спаситель світу, Господь Ісус Христос. Хрещення Христа супроводжувалося дивом — богоявленням — сходженням Святого Духа у вигляді голуба та голосом Бога Отця з неба: «Цей є Син Мій улюблений…»

Хрещенням Спасителя Іван Предтеча завершив своє пророче служіння. За свого життя він безбоязно та суворо викривав гріхи як простих людей, так і сильних світу цього. За що й постраждав. Ірод Антипа (правитель Галілеї, син царя Ірода Великого) наказав посадити пророка Івана до в’язниці, а згодом і відтяти йому голову.

Серед всіх інших святих Іван Хреститель має найбільшу пошану. Впродовж церковного року на його честь святкується аж шість дат: празник зачаття, Різдва, усікновення голови, перше і друге знайдення голови, третє знайдення голови і Собор Предтечі та Хрестителя Господнього св. Івана Хрестителя.

Християни усього світу вірять, що мощі святих є чудодійними, вони зцілюють душу і тіло. Тепер віряни Жидачівщини, Львівщини мають можливість прикладатися до святих мощів того, хто через хрещення приніс на землю покаяння, проклавши дорогу до зустрічі з Ісусом Христом.

Як відзначив парох с. Володимирців о. мітрат Мирослав Марцинковський: «Ми маємо ці дарунки «в себе вдома». Користаймо з них! Приходімо з вірою і любов’ю до образу та мощів св. Івана Хрестителя, і Він вислухає щиросердечну молитву своїх дітей. Бо ще нечувано ніколи, щоб Він не помагав чи у горі, чи в недолі цього земного життя! Молімось до Всевишнього, щоб отримати ласку оздоровлення нашої душі й тіла, за посередництвом Святого Славного Пророка і Хрестителя Господнього Івана, найбільшого з народжених поміж жінок, Досвітню Зорю Сонця Правди, який і сьогодні своїм вопіющим голосом кличе до нас у цій пустині нашого життя: «Покайтеся, бо Царство Небесне близько». Сам Іван Хреститель був проповідником покаяння. Відповідно і молитва біля його мощів дуже допоможе людям, які загубилися в мирській суєті, а їхнє серце через це затверділо. Перебуваючи біля мощів, торкаючись їх, такі люди зможуть відчути справжнє покаяння».

Те, що мощі є автентичними і належать пророкові, засвідчують сертифікат та інші документи з Риму, які разом зі святинею привіз Єпископ Іриней Білик.

Дорога до храму в с. Володимирці такого безцінного дарунка була тривалою й непростою. У світі, як відомо, лише у кількох країнах зберігаються мощі Івана Предтечі - у Сирії, Чорногорії, Греції й Україні. В Україні тепер, окрім Тернопільщини мощі, святого, що жив у часи Ісуса Христа, постійно перебуватимуть і на Львівщині.

Так, справа, яка для багатьох здавалася майже нездійсненною, з волі Божої увінчалася успіхом. Ініціатором її став вчитель музики і християнської етики Журавнівського НВК, старший брат у храмі с. Володимирців, депутат Жидачівської районної ради Василь Ємець. Ось що він розповів: «Вже стало традицією в с. Володимирцях із року в рік робити добрі справи на славу Божу, на добро людям. Після довгих років жертовної праці парафіян, вихідців села та меценатів наша церковця стала місцем духовного єднання. Територія довкола церкви переросла у своєрідний молитовний комплекс. Зокрема тут встановлено фігуру Матері Божої (територію довкола неї облагородженою та освітлено), зроблено на церковному подвір’ї сходи, які ведуть до храму, вимощено бруківку, встановлено хрест з фігурою розп’яття Ісуса Христа. Поблизу могили Січових Стрільців збудовано капличку св. Юди-Тадея. У самому храмі замінено лави, горне сідалище, страсти. Повністю замінено купол та дах церкви. Оновлений храм, виблискуючи золотими променями, вкотре надихав громаду на більшу жертовність. З ласки Божої зазвучали нові дзвони на старенькій дзвіниці, яка була збудована предками з матеріалів попередньої дерев’яної церкви. Клопіткою працею парафіян повністю реставрована дзвіниця. Щодня у певні години звучать церковні дзвони, які закликають до спільної молитви всіх вірних.

Розмірковуючи над тим, як старанно та плідно працювала громада для рідного храму, хотілося якимось чином віддячити їй за щиру працю. Як ви знаєте, церква у с. Володимирцях названа на честь «Собору св. Івана Хрестителя». Тому й народилася думка про привезення до нашого храму мощів св. Івана Хрестителя. На перший погляд ця ідея була нездійсненною, але з Божою допомогою та сприянням голови Благодійного фонду «Добре серце», народного депутата України VII скликання Олега Канівця і сестри Марії мрія стала реальністю. Мощі з Риму на постійне перебування та привселюдне Богопочитання до нашої церковці привіз сам Канонік Папської Базиліки, Преосвященний Єпископ Іриней Білик».

Від щирого серця парафіяни с. Володимирців разом із парохом та старшим братом складають подяку Ординарію Стрийської Єпархії Преосвященному Владиці Тарасу Сеньківу, Боголюбивому Владиці Богдану Манишину за їхнє добре батьківське серце і благословення на цю імпрезу з нагоди привезення мощів св. Івана Хрестителя, Преосвященному Владиці Іринею Білику. Дякують ігумену Гошівського монастиря о. Дам’яну Кастрану. Дякують усім деканам, всечесним отцям, хористам, братству та сестринству і всім гостям. Дякують всім тим, хто спричинився до цієї події згідно з життєвим завданням і покликанням, віддав сили, дарований Богом талант і вміння на возвеличення святого храму. Бажають щедрого Божого благословення, довголіття в здоров`ї і миру. На многії і благії літа!

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин