ІV Фестиваль церковних хорів

4-5 жовтня в Жидачів відбувся ІV фестиваль церковних хорів, який зібрав хорові колективи, численних мешканців міста, а також багатьох гостей з п’яти районів, що входять до складу Стрийської єпархії.

 

Слід зазначити, що такий захід проводився вже вчетверте. Його покровителькою є Мати Божа в Борусівській іконі, копія якої по закінченні фестивалю передається до міста, де він відбуватиметься наступного року. Особливої уваги заслуговує також і логотип фестивалю, який оздоблює та ж Борусівська ікона Богородиці, напис нотами «О Маріє, Мати Божа», червона калина, як символ співочої української нації, мапа Стрийської єпархії і її покровитель святий Яків, а також золота ліра, що символізує музичний характер дійства.

 

Цьогорічний фестиваль тривав два дні. Перший день в Жидачеві пройшов під духовний спів дитячих церковних хорів з м. Бібрки (церква Покрова Пресвятої Богородиці), с. Бережниці (церква Св. апостолів Петра і Павла) та м. Жидачева (церква Воскресіння Господнього).

Фестиваль розпочався Божественною літургією у храмі Св. Бориса і Гліба м. Жидачева, яку очолив о. Зеновій Микласевич, голова відділу архітектури, культури і сакрального мистецтва Стрийської єпархії. Йому співслужили о. Василь Юрів, декан Жидачівського деканату, о. Михайло Микитчин, відповідальний за проведення фестивалю в Жидачівському районі, та о. Ігор Марусин, адміністратор парафії церкви Св. Бориса і Гліба. Літургію прикрасив своїм співом дитячий хор з Бібрки. Після літургії та смачного обіду маленькі хористи мали цікаву екскурсію визначними місцями Жидачева.

А о 15.00 в храмі Воскресіння Господнього розпочався спільний молебень до Пресвятої Богородиці, після якого о. Василь Юрів розповів історію чудотворної ікони Жидачівської Оранти та вручив усім пам’ятні іконки, присвячені 850-річчю Жидачева та 608-ій річниці Жидачівської Оранти. Опісля в будинку культури «Папірник» виступали дитячі хорові колективи.

Другий день фестивалю, у неділю 5 жовтня, прикрасили Божественні літургії за участі 15 церковних хорів з міст, селищ та сіл Стрийської єпархії. Хорові колективи – учасники фестивалю мали нагоду співати на недільних богослужіннях, що відбулися одночасно у храмах Жидачівського деканату.

У храмі Воскресіння Господнього, де протягом року перебувала копія Борусівської ікони Матері Божої, Божественну літургію очолив о. Ігор Барбуляк, декан Перемишлянського деканату, а співав хор храму Св. Володимира і Омеляна Ковча м. Перемишлян.

Отець Ігор у своїй проповіді наголосив на заступництві Богородиці в житті християн: «Мати Божа завжди заступається і заступатиметься за нас в усі хвилини нашого життя, аж до смерті. Тому піднесімо наші серця до неї і просімо, щоб вона й надалі вислуховувала наші моління і не опускала нас ніколи».

По закінченні Богослужінь, у кожному храмі відбувся короткий концерт, під час якого парафіяни мали нагоду ближче ознайомитися з творчістю хору, який гостював у них, а учасники, в свою чергу, представити себе та показати свій талант.

Після обіду хорові колективи прибули до храму Воскресіння Господнього в Жидачеві, де о 15:00 керівник відділу архітектури, культури і сакрального мистецтва Стрийської єпархії о. Зеновій Микласевич – голова оргкомітету фестивалю, очолив молебень до Богородиці, прославленої у Борусівській чудотворній іконі. Отець Зеновій також привітав учасників фестивалю й оголосив порядок проведення урочистостей та побажав учасникам успіху у церковному співі.

Після молебню присутні пройшли процесійним ходом вулицями міста з копією Борусівської ікони Божої Матері до міського будинку культури, на сцені якого і відбувалася фестивальна програма. На захід завітали численні гості та мешканці міста.

Концерт розпочав хор храму Воскресіння Господнього м. Жидачева, який виконав гімн фестивалю. Автором слів гімну є п. Г. Охоцька з Ходорова, а музику написав п. М. Луцишин з Городка. Слід зазначити, що всі колективи виступили успішно, продемонструвавши високу майстерність і достойно представивши духовну музику. Кожен хор міг заспівати два твори зі свого доробку, між якими пролунали також композиції, авторами яких є диригенти хорів-учасників. Колективам, які взяли участь у цьогорічному фестивалі, і парафіяльним громадам, що їх приймали, о. Зеновій Микласевич вручив грамоти й подяки від Преосвященного владики Тараса Сеньківа, єпарха Стрийського, та іконки Жидачівської Оранти. Також хори отримали символічні подарунки від організаторів свята.

Після виступу учасників до присутніх звернувся о. Василь Юрів, який подякував організаторам та учасникам за щиру працю, відданість і зусилля, які вони доклали в те, щоб фестиваль у Жидачеві пройшов успішно.

А на завершення пролунав гімн фестивалю у виконанні церковного хору м. Жидачева та відбулася передача копії Борусівської ікони Божої Матері до м. Миколаєва, де у наступному році, відбудеться 5-й фестиваль церковних хорових колективів Стрийської єпархії.

Повідомив о. Ярослав Турик, прес-секретар Жидачівського деканату.

Надрукувати