Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Святкування 180-літнього ювілею храму в Буянові

28 вересня Преосвященний владика Богдан Манишин, єпископ-помічник Стрийський, відвідав парафію Різдва Христового у с. Буянові, де місцева громада святкувала 180-літній ювілей дерев’яного храму.

Біля входу до святині владику Богдана зустрічали парафіяни разом з адміністратором парафії о. Юрієм Дем’янчуком та запрошеними на святкування священнослужителями, зокрема вихідцями з цього села. Також свої щирі слова привітання єпископові висловили наймолодші парафіяни – діти.

У проповіді, звертаючись до парафіян та гостей, архієрей зазначив, що цей храм найперше є духовним спадком попередніх поколінь: «Тут, на цьому місці, 180 років тому наші прабатьки здійснювали молитви, переживаючи різні обставини свого життя. Робили вони це з Богом і змогли перейти всі труднощі, багато пережили й залишили нам насліддя свідомості, приналежності до християнства, Української держави, любові до Церкви і до свого народу».

Далі, роздумуючи над таїнством празника Воздвиження Чесного Хреста, єпископ наголосив на свідченні віри християн попередніх поколінь, які зуміли зламати стереотипи, засвідчити перед світом свою віру в Бога та відтворити у своєму житті Христа: «Так як Господній хрест триста років був під землею, так і триста років Церква Христова була переслідувана та принижена. Проте за імператора Костянтина сталися зміни – зміни мислення. Кров тисячі тисяч мучеників не перейшла даремно, вона стала насінням, з якого проросло добре зерно».

«Люди, які вірили в Христа, – продовжив владика, – були чесніші і сильніші, на них дивились як на зразок наслідування. Це були кращі люди держави: князі чи раби, лікарі, офіцери, монахи, ремісники, мудреці – їхньою силою було Євангеліє. А Євангеліє руйнує людські стереотипи, даючи силу до життя. Вони розуміли хрест, тому не боялися труднощів, навіть і смерті».

Владика Богдан звернув увагу присутніх на те, що християни попередніх поколінь є прикладом для нас, що живемо в обставинах сьогодення: «Їх життя, повне віри, дає нам певне розуміння, як маємо поступати, бо живемо в ситуаціях життєвих протистоянь, конфліктів, живемо теж в час, де знищена правда, де беззаконня домінує, прикриваючись покрівцем праведності».

На завершення архієрей сказав: «Сто вісімдесят років тому церква тут була поставлена як спільнота і стала вінцем віруючих, які хотіли молитися, жити у своєму краю, розмовляти рідною мовою, залишити свій вклад для майбутніх поколінь. Їх нелегкий час був часом їхнього спасіння, вони змогли залишити для нас самих себе. А від нас залежить, що залишимо після себе ми: від нашої небайдужості, від нашої великої віри в Христа, довіри до Нього і любові один до одного».

З нагоди свята Преосвященний владика подякував жертводавцям храму за матеріальну підтримку розвитку парафіяльно-культурного життя і відзначив це спеціальними грамотами. Відтак окропив вірних свяченою водою, уділив своє архієрейське благословення і подарував кожному пам’ятну іконку з нагоди відвідин.

Інформація за матеріалами сайту Стрийської єпархії УГКЦ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин