Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

«Єднаючись в молитві, ми врятуємо світ»

З Божої ласки та благословення преосвященного владики кир. Тараса Сеньківа, декана Жидачівського деканату мітрата о. Василя Юріва 10 травня відбулась молитовна зустріч спільноти «Матері в молитві» Жидачівського району Стрийської єпархії у церкві Воскресіння Господнього м. Жидачева. Зустріч відбулася із нагоди 10-ї річниці заснування спільноти «Матері в молитві» .

Ми, матері, твердо переконані, що Господь Бог завжди з нами - своїм створінням - і в радості, і у скорботі, Він готовий завжди допомогти нам, але втручається лише тоді, коли Його просять, бо дав нам свобідну волю. Ісус Христос чекає нашого клопотання - молитви. Він завжди чекає на нас, своїх дітей.

Зваживши на складність суспільно-політичної ситуації в Україні, залишивши свої щоденні клопоти та клопоти весняної пори, учасники спільноти з'їхались на спільну молитву-зустріч, щоб єдиними устами, єдиним серцем, єдиним подихом скласти славу та подяку Богу за всі його ласки, дари та щедроти, перепросити за наші гріхи, прогріхи та згрішення, благати Бога Отця, Бога Сина, Бога Духа Святого й Матінку Божу за спасіння наших душ, наших дітей, наших сімей, родин, нашої держави-неньки України, за відвернення війни та збереження миру, любові, єдності народу та суверенності України.

Відрадно, що на зустріч приїхали шановані гості - духівник нашої спільноти о. Мирон Гринишин, духівник церкви «Стратотерпців Бориса та Гліба» м. Жидачева о. Ігор Марусин, слугиня (координатор) спільноти «Матері в молитві» Анна Форостина та члени спільноти.

Зустріч розпочалася молитвою матерів, згідно зі змістом молитовника «Матері в молитві», затвердженим Блаженнішим Любомиром Гузаром.

Супровід материнської молитви проводили Анна Кулик, слугиня (координатор) спільноти «Матері в молитві», та члени спільноти: Ярослава Михайлюк, Марія Глух, Зоряна Фецяк. У глибокій молитві й духовних піснях присутні злилися воєдино в благанні й подяці, а хто й зі сльозами на очах, за дар життя, за мир, спокій, єдність народу України.

Кульмінацією молитовної зустрічі стала Свята Літургія за участю духівників церкви Воскресіння Господнього мітрата о. Василя Юріва, о. Ярослава Турика та о. Мирона Гринишина. У духовному пориві й натхненні Божого Слова, літературних молитов, ангельського співу церковного хору (керівник Ірина Климусь) все навколо поєдналося в торжественний спів хвали та слави Господу Богу. В часі Літургії вірні мали можливість провести іспит сумління (Тайну сповіді) за участю о. Романа Котіва (духівник церкви Воскресіння Господнього) та о. Ігоря Марусина. У процесі Літургії о. Мирон Гринишин звернувся до мирян з вітальним словом та духовною наукою про Божі чесноти.

По завершенні Літургії з привітанням до гостей звернувся мітрат о. Василь Юрів. Він також розповів про чудодійну святість Матінки Божої в іконах, зокрема про «Жидачівську Оранту», яка є покровителькою матерів у надії (вагітних жінок) і подружніх пар в отриманні дару плідності в потомстві, та «Борусівську Матір Божу», покровительку хористів.

Поклоніння до чудотворних ікон супроводжувалось співом пісень подяки та прослави Матері Божої. Кожен з прихожан мав можливість не лише поклонитись, а й безпосередньо торкнутися цих чудотворних ікон, отримавши від них благодать та спасіння.

У другій половині дня матері давали свідчення про отримання ласк: зцілення, навернення через материнську молитву. Також матері молились за Україну за молитовником захисника Вітчизни (п'ять кроків до здобуття духовної перемоги в Україні): 1-ий крок - повністю покластися на Бога, просячи його втрутитися в хід історії нашого народу; 2-ий крок - віддати своє життя і життя нашого народу під покров Богородиці; 3-ій крок - попросити у Бога пробачення за гріхи цілого народу і свої особисті. Молитися за навернення грішників; 4-ий крок - пробачити ворогам; 5-ий крок - прийняти допомогу Ісуса Христа і просити його про захист.

Учасники спільноти вшанували пам'ять жертв, які у різні періоди історії загинули за Україну, запалюванням свічок та відслуживши панахиду. Відправляли панахиду священнослужителі о. Василь Юрів, о. Ярослав Турик, о. Роман Котів.

Після панахиди звучала поезія Марії Турченяк «Посвята Небесній Сотні», яка до сліз розчулила материнські серця за невинно вбитих дітей.

Молитовна зустріч матерів завершилась ходою вулицями Жидачева з чудотворними іконами Матері Божої «Жидачівська Оранта» та «Борусівська Матір Божа» до фігури Матері Божої, що на вул. Д. Галицького, біля якої відправлено молебень до Пресвятої Богородиці.

По завершенні учасники молитовної зустрічі, отримавши благословення, роз'їхались по домівках, несучи в свої сім'ї, родини божественну любов, мир та благодать, віру, надію на світле майбутнє України.

Щиро дякуємо духівнику спільноти «Матері в молитві» Стрийської єпархії о. Мирону Гринишину, о. Ігорю Марусину, мітрату о. Василю Юріву, о. Ярославу Турику, о. Роману Котіву, які допомогли провести молитовну зустріч та «напоїти» спраглі душі і серця матерів словом Божої істини. Бо коли ми в істині, то перебуваємо у світлі правди, миру, любові, Божої благодаті, чисті, вільні від гріха, зла, ненависті, пожадливості.

Особливу подяку складаємо засновнику та слугині (координатору) спільноти «Матері в молитві» в Україні п. Вірі Чмелик, яка надіслала вітальну листівку всім учасникам зустрічі та в духовному єднанні материнської молитві була і перебуває завжди з нами.

Складаємо подяку слугині спільноти «Матері в молитві» Стрийської єпархії Анні Форостині та всім прибулим матерям, хористам хору церкви Воскресіння Господнього за ласку бути з нами.

В особливий спосіб дякуємо меценатам за їхні щирі пожертви, хай Бог віддячить їм сторицею.

Наталя ЗВІРИНСЬКА, слугиня (координатор) спільноти «Матері в молитві» Жидачівського району.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин