Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Вишивана благодать

Є місця, люди, куди і до яких хочеться повертатися знову й знову. Таким місцем, що створив за своє довге й плідне життя дивовижної сили духу й розуму о. Дмитро Блажейовський, є Музей вишиваних ікон та образів.

Це чи не найбільший подібний музей в Україні й світі, створений та наповнений однією людиною. Завітавши у це зовні непримітне приміщення у м. Львові по вул. Чорновола, 2А, потрапляєш у світ, сповнений благодаті й спокою. Таку незвичайну ауру випромінюють рукотворні дива, що під силу людині з відкритим взором, благородною душею та люблячою серцем. Це майже 300 вишитих ікон, серед яких і найбільші духовні святині українців – образи чудотворних ікон Пресвятої Богородиці: є тут Матір Божа Панагія, Вишгородська, Густинська Богородиця, Київська Введенська Богородиця, Козацька Іржавецька Богородиця, Остробрамська, Охтирська, Луцько-Волинська, Почаївська, Холмська, Ярославська Богородиця та інші. Також о. Дмитро Блажейовський вишив образи цілого пантеону святих-мучеників, блаженних української церкви, сюжети біблійних притч та Старого Завіту, серію страсних ікон. Є також у музеї вишиті хоругви, портрети патріархів Української Греко-Католицької Церкви, портрети гетьманів та письменників, які, вважав о. Дмитро, мають бути в кожній господі українця.

Відповідаючи на запитання журналістів напередодні свого столітнього ювілею в 2010 році про те, чи задоволений він своєю працею на ниві духовного відродження, о. Дмитро Блажейовський відповів: «Задоволений. Бо люди вишивають. І мені хочеться якнайбільше їм дати для того, щоб могли вишивати… Я хочу поширити вишивку. Аби люди мали ікони по хатах, як здавна було. Та ще й своїх видатних діячів. Бо рідко де побачиш у хаті портрет Шевченка чи Франка. А так має бути, бо втрачається почуття національного».

Своїми роботами о. Блажейовський хотів не лише популяризувати релігійну вишивку, а й вказати шлях українцям до спільності, спільності, що починається у щоденній праці, а в подальшому - в єдності поглядів щодо національного розвитку Української держави.

«Маємо Україну, - казав о. Блажейовський, - та ще треба мати українців. Немає почуття спільноти, а коли так, немає помочі самим собі».

Кожну свою годину, кожний Богом відведений день о. Блажейовський не витрачав намарно. У своєму священичому житті знаходив час для науки та вишивання. Вперше голку із ниткою взяв у 60-річному віці й взяв через потребу, бо до церков заснованих ним парафій у Сполучених Штатах Америки бракувало ікон та хоругв. З того моменту не полишав цієї кропіткої та надзвичайно тонкої й благородної справи. За 40 років свого подвижницького життя о. Дмитро встиг написати й видати 25 наукових праць та вишити 350 ікон.

Тим, хто бажає взятися за таке нелегке заняття, радить «..братися за роботу з Божого благословення. Бачите, Бог створив людину, а тепер вона створює образ Божий».

І немає значення, у якому віці ви станете до праці, що приноситиме користь не лише вам, а й оточуючим. Навіть у 60 чи 70 років не слід життя марнувати, переконував о. Блажейовський: «Людина постійно мусить давати собі поступ, розвиватися, над собою працювати, щоб щось позитивне було. Кожна має свій талант зреалізовувати, не закопати – як у тій притчі».

Майже вся колекція вишитих ікон та біблійних сюжетів: Богородичні празники, ікони до іконостасу та з життя Ісуса, апостоли, понад 70 святих зберігаються у музеї, приміщення для якого придбав сам автор на зароблені гроші.

За свого життя (помер о. Дмитро Блажейовський на 101-му році) автор побував із виставкою вишитих ікон у різних містах України, за свою працю отримав чимало відзнак та нагород, визнання ЮНЕСКО. Сьогодні надбанням музею, популяризацією праці о. Дмитра Блажейовського опікуються о. Ігор Ковальчук, адміністратор музею Наталія Струк. Музей відкритий для відвідувачів щодня, крім понеділка та вівторка.

«Мати ідею, щось осягнути і присвятити тому свою працю», - радив о. Блажейовський. Тож черпаймо натхнення у щоденній праці та продовжуймо справу гідних українців.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин