Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

«Ave Maria» - любов, вічність, життя…

День 14 лютого для Жидачівського НВК видався святковим і багатим на враження. Учнівство та колектив школи мали нагоду освятити куточок духовності - фігуру Матері Божої у стінах своєї Альма-матер. Маленька фігурка у школі стала центром великої будівлі. Саме у цьому місці з цього дня не почуєш криків дітвори, не побачиш пустощів старших учнів. Кожен з них буде мати можливість зупинити мить свого життя і поринути у атмосферу миру й любові. Звідси розпочинатиметься робочий день працівників і учнів, сюди вони приходитимуть помолитися перед кожною важливою справою: контрольною роботою чи екзаменом або тестом, виступом на виховних заходах, відкритим уроком чи виховною годиною й у інших потребах свого життя.

У школі панувала атмосфера урочистості і піднесення, причетності до чогось величного і важливого. Чисельно зібралися не лише ті, для кого встановлювали фігуру, а й гості. Немов маленькі янголята у білих шатах стояли школярі початкової ланки в першому ряду. Десь з висоти полинуло ніжне та водночас урочисто-схвильоване звучання мелодії. Це розпочався захід піснею «Ave Maria» (що означає «Радуйся, Маріє»), сповненою великої внутрішньої сили, яка звеличує материнську доброту і любов, у виконанні керівника вокального гуртка школи Світлани Голобородько. А далі залунали у стінах школи світлі та сумні за характером, схожі на мамині колискові, посвяти Божій Матері у виконанні учениць 11 класу Христини Барнась та Юлії Малаховської - «Маріє», ансамблю учнів 6 і 8 класів (керівники Наталія Лялюк та Любов Брухаль) - «Радуйся, Маріє», Христини Яворської - «Молитва», учениць 7 класу Вікторії Гладкої та Зоряни Футрик - «Твоє ім’я». Заключним акордом була пісня «Подай нам, Боже» у виконанні ансамблю учнів 1, 2, 6, 8 класів. Ведучими свята виступили учениці 10 класу Поліна Підлісецька та Тетяна Бучинська.

Чин освячення куточка духовності та фігури Матері Божої здійснили отець-мітрат, парох церкви св. Воскресіння Господнього м. Жидачева Василь Юрів, отці цієї ж церкви Ярослав Турик і Роман Котів, митрофорний протоієрей, настоятель церкви «Всіх святих» м. Жидачева о. Стефан Гарасимків та ігумен монастиря св. Герарда у Гніздичеві о. Петро Лоза. Освятили Йорданською водицею також цього дня і класні кімнати.

Отець Василь Юрів подякував від усіх отців за запрошення і разом з присутніми радів, що вихованці школи, усі її працівники мають маленький куточок, де можна прийти і зносити до Матері Божої свої молитви й благання. Він побажав бути дітьми Божими і часто збиратися біля фігури, живучи з Богом у серці.

Приємно, що і представники влади міста та району, зокрема заступник голови РДА Олег Кизима, заступник міського голови м. Жидачева Ярослав Гаврильчук, керівник відділу освіти Роман Свередюк, завітали на цю величну подію.

Ідея створення духовного куточка у школі, в якій навчається 630 дітей, виношувалася директором школи п. Лесею Ярославівною Цан давно. Адже як досвідчений педагог вона добре знає, що виховання духовних цінностей у доручених їй підопічних є метою справжньої освіти. Завадою до втілення задуму було тільки те, що коридори у школі вузькі і знайти такий куточок, щоб мали до нього доступ всі бажаючі, було важко. Та вихід знайшовся. Всього за два тижні різдвяних канікул було проведено велику роботу: зроблено нішу у стіні, виконано оздоблювальні та художні роботи.

Можливістю втілити свої задуми директор школи завдячує в першу чергу батькам дітей, вчителям та техпрацівникам бо саме завдяки їм учні, матимуть нагоду, перебуваючи в стінах школи, щоденно звертатися з молитвою до Матері Божої. А ще майстрам Володимиру та Михайлу Саліям, художнику Богдані Бойко.

Українці вшановують Пресвяту Богородицю і сповідують її вищою за всіх святих, ангелів і архангелів. Божу Матір Церква називає чеснішою від херувимів і славнішою від серафимів. Сьогодні неможливо уявити українське село без уквітчаного куточка з фігурою Божої Матері. А тепер вона появилась і у Жидачівському НВК. Тож приходьмо до неї частіше і щирою молитвою на устах просімо у неї промінчик ласки для себе, для своїх ближніх.

Оля Баран.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин