Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Владика Тарас Сеньків відзначив авторів фотоальбому "На поклик Білої Лілеї"

З нагоди святкування Дня Стрийської єпархії відзначено мирян, які своєю жертовною працею зміцнюють Христову церкву. Подяку від Преосвященного Владики Тараса Сеньківа отримали й наші земляки керівник відеостудії «Луг» Народного дому м. Ходорова Богдан Бирич та лікар, поетеса Галина Охоцька.

 

27 листопада в Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрия відбулася святкова Божественна Літургія з нагоди святкування Дня Стрийської єпархії УГКЦ.

 

Цьогоріч духовенство та миряни святкують 12-ту річницю діяльності єпархії, покровителем якої є один із дванадцяти Христових учнів - св. ап. Яків. Урочистість розпочалась із торжественної Архиєрейської Літургії, яку очолив Преосвященний Владика Тарас Сеньків, Апостольський Адміністратор Стрийської єпархії УГКЦ при співслужінні духовенства. Літургійну проповідь Архиєрей розпочав із офіційного відкриття Року Віри в єпархії, зачитав апостольський лист Святішого Отця Бенедикта XVI під назвою «Porta Fidei», що в перекладі означає «Двері віри».

По закінченні Літургії Владика вручив церковні нагороди та подяки священикам за ревне душпастирське служіння, а також мирянам за ревне служіння Церкві.

Так, подяку від Преосвященного Владики Тараса Сеньківа за видання фотоальбому «На поклик Білої Лілеї» та документальну стрічку «Бути всім для всіх» про земне життя Блаженної мучениці Тарсикії – Ольги Мацьків – отримали Богдан Бирич та Галина Охоцька, яка, окрім того, що є автором текстів до фотоальбому та відеофільму, ще й є автором «Дев’ятниці до Блаженної мучениці Тарсикії» .

Хочеться більше розповісти про нову роботу тандему авторів Богдана Бирича та Галини Охоцької – фотоальбом «На поклик Білої Лілеї».

Робота над ним була тривалою і кропіткою, багато перепон довелося подолати, щоб врешті книга, що розповідає про дитинство, юність та покликання Ольги Мацьків – Блаженної великомучениці Тарсикії, побачила світ.

Відтоді, як ходорівчани прийняли в свою домівку Блаженну Тарсикію, вона стала натхненницею для них, наче символом до відродження. Прославлену серед чернецтва ходорчівчанку її краяни вшановують у різний спосіб. Її іменем нарекли новий храм, про її життя та приналежність до великої ходорівської родини розповідає кінострічка. До неї промовляють молитви в надії отримати її заступництво. Їй, як заступниці перед Богом, присвячена перша в своєму роді віршована «Дев’ятниця».

Доказом великої шани та поваги до заступниці є ще одна чудова робота – фотоальбом «На поклик Білої Лілеї». Сама назва, яку підібрали автори, засвідчує чистоту, невинність, з якою йшла по світу черниця Тарсикія. Біла Лілея, квітка Божої Матері, - це і є Тарсикія, яка несла слово Боже, слово спокути крізь важкі воєнні лихоліття. «Серед повсякденної сірої суєти, бруду… душа молодої дівчини розцвітає чудовою Білою Лілеєю, віддаючи свою красу, чистоту для навернення Сходу до віри Христової», - пише у передмові Галина Охоцька.

Альбом світлин вийшов друком наприкінці вересня, його презентація в часі збіглася із відзначенням у м. Ходорові II фестивалю церковних та дитячих хорів.

Альбом містить багато цікавих архівних світлин, які розповідають про велику родину Ольги Мацьків, про її юні роки, навчання, участь у громадсько-культурному житті міста.

Основний розділ «Ось, я Господи…» розповідає про шлях, який обрала для себе ходорівчанка – шлях служіння і вірності Господу. В чернечому згромаджені Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії Ольга Мацьків – Тарсикія прожила недовгих, але наповнених щирої віри та любові, 6 років. Про зміст її духовного, сповненого молінь та віри, життя Тарсикія розповідає у листах до рідних. Копії цих зворушливих, сповнених глибоких роздумувань листів вміщені у фотоальбомі. Також тут подані й спогади сестер-служебниць про с. Тарсикію.

Ворожа куля 1944 року обірвала молоде життя. Як багато вона б могла зробити добрих справ, якби жила, скажемо ми. Проте шляхи Господні незбагненні…

Окремий розділ «Благословляю Вас Любов’ю» присвячений великій події в житті вже духовному с. Тарсикії. Під час візиту Святішого Отця Івана Павла II в Україну до сонму мучеників була також проголошена й ходорівчанка сестра Тарсикія. Вона однією з трьох черниць, зображена на іконі Блаженних мучеників Української греко-католицької церкви XX ст.

Також автор фотоальбому Богдан Бирич, наче йдучи слідами Блаженної Тарсикії, відновив для теперішніх та майбутніх поколінь шлях, який подолала Ольга Мацьків, щоб стати Блаженною Тарсикією – мученицею за віру.

Ще один розділ альбому – це новий виток життя – життя громади Ходорова під покровом заступниці, він і має відповідну назву «До Тебе, Тарсикіє, нині підносимо молитву свою…» У 2004 році Владика Юліан Гбур освятив меморіальну дошку, встановлену на будинку, де народилась і проживала до відходу в монастир Блаженна мучениця Тарсикія. Велична подія об’єднала жителів міста 2007 - мощі Блаженної Тарсикії перенесли до родинного міста й помістили в храмі свв. безсрібників Косми і Дам’яна. Відтоді Ходорів та Блаженна Тарсикія – нероздільне ціле.

Й фотоальбом «На поклик Білої Лілеї» чи не найкраще демонструє цю єдність, що виросла з пожертви та любові.

Молюсь Тобі, Тарсикіє Блаженна,

Молюсь в ранковий і вечірній час:

«Зішли з небес своє благословення

На Ходорів і на ходорівчан.

Хай їм повік нічого не бракує –

Ні хліба, ні здоров’я, ні води, -

Нехай Господь їм ласку подарує

Та захистить від горя і біди».

«Дев’ятницею до Блаженної мучениці Тарсикії» завершується ця мандрівка в часі та духовному вимірі.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин