Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У Гніздичеві відсвяткували десятилітній ювілей храму

Не дуже привітна погода в неділю, 15 липня, не стала перепоною для святкування храмового свята в смт. Гніздичеві. Тут з нагоди 10-річчя освячення церкви святих Безсрібників Косми і Дам’яна панувала урочисто-святкова атмосфера впродовж трьох днів.

Першого святкового дня о 12.00 годині у церкві-іменинниці відбулася Архієрейська Божественна Літургія, а о 18.00 - мистецька програма, яка складалася із святкового концерту за участю учнів середньої школи, учасників художньої самодіяльності Народного дому смт. Гніздичева й виступу заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні і танцю України «Верховина» (м. Дрогобич). Далі за планом святкування насичена молодіжна програма: виступ відомого на всю Україну львівсько-полтавського рок-гурту «Panke Shava» та традиційна українська дискотека.

Святкову Літургію очолив протосинкел Стрийської єпархії УГКЦ о. Богдан Манишин. У Богослужінні співслужили понад 30 священнослужителів, серед яких були працівники єпархіального управління Стрийської єпархії, протопресвітери, священики з Львівської, Івано-Франківської архиєпархій, Самбірсько-Дрогобицької єпархії, які є вихідцями із Гніздичева, а також представники монаших спільнот та ієреї навколишніх парафій.

У часі проповіді о. Богдан зазначив: «Святкуючи сьогодні 10-річчя цього величного храму, хочеться сказати, що храм - це місце, де людина зустрічається з Богом і де Божа слава обіймами людські серця й людські душі. Тож нехай цей храм стане для кожного із нас тим особливим місцем зустрічі з Богом, Котрий повсякчас виходить до нас, аби щедро обдарувати своїми ласками та щедротами, що линуть із Його безмежної доброти та любові».

По закінченні Літургії протосинкел вручив грамоти та подяки меценатам і благодійникам парафії, а також о. Василю та о. Миколі, парафіяльному урядові, церковним сестрицям та іншим парафіянам, які активно долучилися до організації цього важливого для Гніздичева святкування - 10-річчя храму Святих Безсрібників Косми і Дам’яна. Опісля відбулося Водосвяття та окроплення парафіян освяченою водою.

Відтак розпочалася святкова програма. Святковий концерт відбувався на території Гніздичівської ЗОШ І-ІІІ ст. Словами-вітаннями розпочав концерт священик Гніздичівської церкви Косми і Дам’яна о. Василь, запросивши присутніх разом із церковним дитячим хором до спільної молитви «Отче наш». Диригував хором вчитель музики Гніздичівській ЗОШ І-ІІІ ст. Михайло Кузишин. Чарували присутніх виступи художніх колективів Гніздичівської школи, народного аматорського фольклорного колективу «Кошики» Народного дому смт. Гніздичева (керівник В. Сушко), танцювального ансамблю школи (керівник К. Вибрановська). Дзвінким відлунням у виконанні ансамблю пролунало «Многії і благії літа». Церковні та народні пісні розчулили і одночасно одухотворили велику гніздичівську родину.

Порадував присутніх і заслужений Прикарпатський ансамбль пісні і танцю України «Верховина (м. Дрогобич, керівник С. Майданик). Кожна клітина тіла ставала натягнутою струною під час їхнього виступу. Їх звучання досягало серця, сумні пісні навертали на очі сльози, веселі – усміх. Дивлячись на те, як дівчата цокотіли своїми каблучками разом з гарними справжніми українськими хлопцями та кружляли із ними в народному танці, мені тут же захотілося вибігти на сцену та пуститися у швидкий та жвавий танок із ними. Також усім сподобалася соло-оркестрова група ансамблю. Ніжна гра сопілки переходила в грайливу, в ній чулись веселі нотки літа. Скрипка також не відставала ', вловивши веселий мотив, понесла всіх цінителів прекрасного далеко за межі прийдешні. Думаю, цей ансамбль довго пам’ятатимуть в смт. Гніздичеві.

Зворушливі слова вітань сказали селищний голова Гніздичева Іван Оліяр та голова громадської організації «Небайдужі» Ігор Ожиївський. Селищний голова висловив подяку спонсорам та меценатам цього святкування, а саме: М. Титикалу, А. Коту, Я. Майкуту, В. Кучаку та багатьом іншим.

Ніщо не заважало жителям та гостям селища сповна насолоджуватися святкуванням. Незважаючи на дощ, молодь чекала на виступ рок-гурту «Panke Shava». Однак навіть при великому бажані та старанні музикантів, апаратуру не вдалося належним чином налаштувати, зовсім не було чути скрипки та й звучання гітари було не таким як хотілось. А практично всі їхні пісні, як повідомив вокаліст групи Тимофій Мороховець , побудовані на партії скрипки. Тож зіграти їм вдалося лиш кілька пісень, а якщо врахувати те, що сцена була без належного накриття, то можна сказати, що через дощ їхній виступ закінчився, так і не розпочавшись. Однак і цього вистачило для того, щоб залишити надовго слід по собі у ще гарячих серцях молоді. Впевнена, що багато хто з тих, хто ще не був знайомий з творчістю цього нетипового для українського шоу-бізнесу рок-гурту, стане шукати їхні пісенні композиції. Тож мокрі, але задоволені почали розходитися молоді люди на продовження святкування, але вже туди, де можна було сховатися від дощу.

Марія Пиріг, студентка факультету журналістики ЛНУ ім. І. Франка.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин