Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Літературна імпреза в дитячій бібліотеці

Із чим асоціюється бібліотека в пересічного школяра? Уроки. Реферати. Підручники. Школа. Нудота. Стоп! А якщо вибудувати інший асоціативний ряд? Розваги. Насолода. Райський куточок. Радість. Розмови з друзями. Тоді це не бібліотека, скажеш ти. І помилишся.

Є в Ходорові таке свято, яке завжди з тобою, – Ходорівська бібліотека-філія для дітей. А в цій бібліотеці є атмосфера. І створюють цю атмосферу цікаві, веселі, доброзичливі, завжди раді допомогти й підказати співробітники бібліотеки, які запропонують тобі саме ту книжку, яку ти шукаєш, і порадять саме ту книжку, яку ти любиш. А також по секрету розкажуть, що тут можна робити все: співати, сміятися, голосно розмовляти, декламувати вірші, веселитися й, звісно ж, читати книжки.

Така ж подібна радісна атмосфера була у дитячій бібліотеці 19 березня, коли тут проводилася літературна імпреза творчості Софії Лупанової. На зустріч прийшли учні четвертих класів усіх трьох шкіл міста, а також учасники місцевого екотеатру «Джерельце» Центру дитячої та юнацької творчості (керівник С.І. Ленишин). Завітав до дитячої бібліотеки також дуже поважний гість – наш земляк, гармонійна і творча особистість, відомий поет, перекладач, критик та громадський діяч Олесь Дудин.

Ведуча Лілія Калинець розпочинає презентацію творчості емоційними словами юної авторки Софії Лупанової: «Для чого взагалі писати? Для чого створювати нові світи, хай навіть і вигадані? Для чого взагалі мріяти? Твори по суті не можуть змінити нашого рішення чи вирішити наші проблеми. Ми не можемо стати щасливими після прочитання однієї поезії чи поглянути на світ іншими очима…Ми не в змозі вдосконалити світ. Не в змозі стати ідеальними. Ми не можемо знищити зло, але ніхто не завадить нам творити добро. Неможливо змінити світ, але абсолютно реально змінити наше ставлення до нього».

Далі слово бере бібліотекар молодшого відділу Лілія Магац. Вона знайомить присутніх із обдарованою дівчинкою, юною письменницею Софією Лупановою та розповідає про її творчість. В своєму виступі вона, зокрема, каже, що Софія ще донедавна проживала в м. Ходорові і приходила, як і всі діти, за книгами до дитячої бібліотеки, де зарекомендувала себе сумлінною читачкою. Дівчинка настільки любила читати книги, що не помітила, як почала писати їх сама. А сьогодні, навчаючись в 10 класі класичної гімназії при університеті ім. І Франка, Софія вже стала юною дитячою письменницею та пише для дітей оповідання, які друкуються у львівському дитячому журналі «Світ дитини». Визнання обдарованій дівчинці принесла участь в обласному конкурсі ім. П. Яцика. Незабаром побачить світ перша друкована книга юної письменниці. Зараз вона працює над новими творами і має надію, що 2012 рік стане роком її творчих звершень.

Далі літературну імпрезу продовжив виступ екотеатру «Джерельце». Учасники цього гуртка інсценізували кілька оповідань Софії Лупанової. Серед них: «У переддень Різдва», «Сніг», «Пасхальне диво», «День матері», «Свято Івана Купала», «Ангел-охоронець». Присутнім дуже сподобалась гра юних акторів. Особливо запам’ятались Лілія Калинець, Дмитро Юрчак, Соломія Марків, Ростик Буняк, Анастасія Ленищин, Сергій Татомир та інші. Зачарувала своєю грою на фортепіано Вероніка Макух.

Надзвичайно надихаючою та чудовою була промова юної письменниці. Софія розповіла, як народжується її проза, а зокрема її оповідання. Юна авторка на прохання присутніх прочитала свій власний вірш.

Кульмінацією літературної презентації став виступ поета і перекладача Олеся Дудини. Пан Олесь позитивно відгукнувся про творчість обдарованої дівчини Софії. Особисто йому сподобались оповідання юної письменниці. На основі власних спостережень він зробив висновок, що діти добре розуміють творчість юної письменниці, бо вона знає їхню психологію. А ще пан Дудин помітив, що в Софії є твердий погляд на дійсність, який буде вести її упродовж всього життя. Наприкінці своєї промови знаменитий поет Олесь Дудин подарував юній письменниці книгу з власним перекладом безсмертних Шекспірівських Сонетів.

Від імені працівників дитячої бібліотеки сердечні слова подяки Софії Лупанової висловила Лілія Магац.

Лілія Магац, бібліотекар Ходорівської бібліотеки-філії для дітей.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин