Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У Тейсарівській школі відроджуються народні промисли

Нещодавно на базі Тейсарівської ЗОШ І-ІІ ст. пройшов семінар вчителів трудового навчання Журавнівського та Жидачівського освітніх округів на тему «Використання навчально-наочних засобів навчання на уроках трудового навчання». Вчителі Ганна Ярославівна Бавус та Уляна Михайлівна Буцяк провели цікавий урок з учнями 6 класу, де кожен зміг поринути у «дивовижний світ кулінарії».

 

Вихованці працювали з інформаційними джерелами, знайомили слухачів з культурою харчування, поняттями про сервірування стола, вимогами до якості готових страв. Ось і не забарилися виконані учнями проекти «Канапки – витвір мистецтва» та «Жар-птиця – десерт з фруктів». Цінність проектування полягала в тому, що саме ця діяльність збільшила розумовий кругозір школярів, продуктивність їх фантазії, викликала позитивні емоції. Також під час виконання практичної роботи приділялася увага особистій гігієні, правилам безпечної праці, організації робочого місця та санітарно-гігієнічним вимогам.

 

Вчителі району цього ж дня мали можливість побувати і на майстер-класі «Виготовлення виробів способом аплікації з соломи». Вчитель Тейсарівської ЗОШ Богдан Михайлович Тріщ зазначив, що у нашій країні з давніх часів солома широко використовується в народних художніх промислах. Вона є прекрасним матеріалом, який після певної обробки придатний для виготовлення найрізноманітніших виробів. З рівної, нем’ятої соломи плетуть плоскі (мати, штори, доріжки) і об'ємні (корзини, капелюхи і ін.) предмети, виконують аплікації. На майстер-класі Б. М. Тріщ розповів також про історію виникнення соломопластики, використання аплікації з соломки для оздоблення столярних виробів, порівняв цей вид промислу із різьбою по дереву. Присутні дізналися, як відбувається процес заготівлі соломи, обробка матеріалу, підбір малюнка. Цікаво і доступно Богдан Михайлович показав на практиці послідовність виконання аплікації з плоскої та об’ємної соломки. На чорному оксамитовому фоні умілі руки творили чудові квіткові композиції. Вчителі з величезним задоволенням прикипіли до цієї творчої роботи. Згодом вони виготовлятимуть вироби способом аплікації з соломи із своїми вихованцями. Оволодіння цією технологією дало можливість відновити народні традиції, вивчити основи художнього соломопластики, виявити свої творчі здібності.

На заході милувала око і виставка учнівських робіт. Крім аплікації з соломки, восьмикласники під керівництвом Богдана Михайловича виготовили мозаїки із сипучих продуктів (пшоно, рис, гречка), бісерні вироби.

Високий професіоналізм і майстерність вчителів Г. В. Баус, У. М. Буцяк, Б. М. Тріща Тейсарівської ЗОШ відзначила методист РМК Галина Володимирівна Хомич, яка закликала відроджувати у школах району народні традиції.

Ірина Шах.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин