Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

«Присок» - жар творчості Степана Крегенбільда

Хочу поділитися своїми враженнями від прочитаної книги Степана Івановича Крегенбільда «Присок», яку було надруковано видавництвом «Компанія «Манускрипт» наприкінці 2011 року. Саме слово «присок» не що інше як жар, грань, попіл.

Найперше, що вразило в цій книзі - це глибока філософія змісту. У книгу входять світлини картин п. Степана під загальною назвою «Осінні грядки», з дуже влучними підписами і віршованим розкриттям їх змісту. Вони згруповані у чотири розділи: «Суміші побуту», «Струмки релігій», «Заличковане зло», «Донедавні події». Переглядаючи ці світлини і вникаючи в їх зміст за допомогою назв картин і влучних поетичних рядків, пізнаєш філософію життя, історію, релігію, природу.

У другу частину книги входить біографічна повість-есе «Життя в режимах». Вона дає змогу через призму життя героя Івана краще пізнати складне ХХ століття. Як зазначає сам автор: «Ця повість написана з надією допомогти читачеві пізнати самого себе». У свою чергу хочу сказати, що ця повість написана з висоти прожитих літ і з неї є чого повчитися.

Хвилює Степана Крегембільда байдужість людей, відстороненість від спільних громадських справ, про що автор пише у своїх віршах «Роздоріжжя», «Людям десь», «Нудьга».

Кожне слово у книзі виважене, наповнене змісту. Вислови Степана Івановича хочеться записувати, щоб керуватися ними у житті. «Людина в гармонії з природою - справжнє життя. Все інше – бутафорія буття».

Дуже змістовна і життєво філософська книга. Звичайно, не мені її оцінювати, але я хочу порадити прочитати цю книгу Степана Івановича Крегенбільда, жителя села Бортник. Не пошкодуєте, бо книга «Присок» наповнена мистецтвом слова і живопису, а як пише автор у передмові до книги: «Творче мистецтво - могутня наснага нащадкам у будівництві свого та майбутнього життя на землі».

Наталія Мелех.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин