Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

УПА у боротьбі за українську державу: реальність та міфи

4 листопада у МБК «Папірник» відбувся «круглий стіл» на тему «УПА у боротьбі за українську державу: реальність та міфи». Його учасниками стали вчителі історії, краєзнавці, члени Братства ОУН-УПА, віце-президент Благодійного фонду «Добре серце» Віталій Михайльо та школярі, які представляли громадські організації Жидачівщини. До цього часу наші діти не можуть прочитати у книжках історії не сфальсифіковані, замовчувані у радянські часи сторінки боротьби за нашу державність. Тому запропоновані питання викликали жваве обговорення.

Цитуючи думки відомих істориків, ведучий «круглого столу» директор Жидачівської гімназії ім. Партицького Василь Благий давав можливість всім висловитись, вміло підводячи учасників до обговорення. А теми були не з простих: це тактика і акції УПА, видатні діячі – хто вони, УПА – колабораціоністи чи борці за державність, УПА і євреї; УПА і поляки; УПА і червоні партизани; вивчення теми у школі; чи готова молодь до відстоювання незалежності; чому не визнають УПА воюючою стороною у Другій світовій війні, чи варто ідеалізувати УПА.

Тішило, що у такому заході взяла участь учнівська молодь, яка вміло показали старшому поколінню, що цікавиться і вивчає історію рідного краю та вміє відрізнити брехливі, перекручені факти і гідно оцінити роль УПА.

Учасники «круглого столу» отримали від Благодійного фонду Олега Канівця «Добре серце» історичний довідник стрийського автора Віктора Мандзяка «Битви української середньовічної та ранньомодерної історії» й тематичні настінні календарі.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин