У неділю гуляло все село

4 вересня День села святкували у Грусятичах, а також у Жирові та Журавкові.

Усе частіше люди саме через такі святкування пізнають життя у громаді, починають бачити та розуміти, що добробут, упорядкованість і навіть дозвілля села чи селища залежатиме від їхнього вміння самоорганізовуватися. Так, сьогодні ще ініціатива, організація і проведення таких святкування лежить на плечах війтів, але без підтримки, нехай ще наразі небагатьох людей, такі заходи не були б можливі.

 

Відзначати символічні уродини рідного села стало вже не так традицією як потребою, своєрідним обов’язком. Так, до прикладу, в Грусятичах до джерел свого поселення та возвеличення села його жителів звертаються уже вдруге. П’ять років тому тут започаткували святкування Дня села, і ось знову організатори, місцевий війт влаштував для своїх односельчан приємний відпочинок. Адже причин зібратися так чисельно, щоб поспілкуватися, послухати виступи запрошених колективів, відчувати гордість за своїх, не так уже й багато. Та перш ніж святкувати потрібно було добряче потрудитися: вдалося вимостити асфальтом центральну дорогу в селі, встановити знак при виїзді, впорядкувати автозупинку, стадіон.

 

Святочною Літургією у храмі Михаїла та молебнем біля Хреста Свободи розпочалась офіційна частина святкування. Надзвичайно піднесено й величаво пройшли грусятицькі юнаки - ровесники Незалежної України центральною вулицею села, бережно несучи національні стяги.

Надзвичайно насиченою різноманітними виступами, промовами гостей, вихідців із села була й концертна програма, яка розпочалась під обідню пору. Ведучі свята Оксана Соляр, Роман Савків, Орися Малиновська, Іван Басараб, Марія Гавінська і Юрій Дума гостинно привітали громаду та гостей. Частували смачним короваєм, який спекла Марія Баранчик-Павлів, односельчан Іван Афтаназів, Соломія Минурка та Ганна Пецоляк. Привітали парафіян із таким чудовим святом парох села, декан Новострілищанський о. Роман Ставяж та священик с. Дуліб о. Зеновій Мікласевич. Не оминули такого святкування та привітали громаду представники влади й гості - голова районної ради Ігор Кос, заступник голови районної ради Марія Стеців, заступник голови РДА Володимир Пришляк, керівник відділу культури і туризму Зіновій Тимофтевич, заступник мера Ходорова Анастасія Батирнік, представник Благодійного фонду «Обдаровані діти Жидачівщини» Ігор Михайленко, який вручив від директора Фонду О. Канівця газонокосарку для потреб сільської ради.

Грусятицька громада погуляла на «Галицькому весіллі», подзвонила у «Дзвіночки» - такими запальними танцями жителів села вітали народний колектив «Наддністрянка» (керівник - заслужений працівник культури Юзефа Коцовська). А також ходорівчани виконали танець «Ми з України», а молодші «наддністрянці» під керівництвом Лесі Лозакович ушкварили «Півторака» та «Їхали козаки».

Те, як за праведну віру готові «побитися» добрі сусідки, продемонстрував гумористичний дует «Кумасоньки» із сусіднього с. Дуліб.

Що й грусятицькій громаді не сором продемонструвати свої таланти, довели як односельчанам, так і гостям наймолодші учасники святкування – вихованці дитячого садочка «Ставочок», а також учні, випускники та педагоги місцевої школи.

Найкращі зразки української народної музики і пісні дарували глядачам народний колектив м. Ходорова «Візерунки» учасником якого є і уродженець Грусятич Іван Афтаназів. Практично жоден культурний захід у селі не обходиться без улюбленого багатьма селянами гурту «Опілля», у якому солістом є сільський голова Грусятич Олег Гавінський. Вже не один рік співочих селян об’єднує солов’їна пісня у єдиному хоровому колективі, незмінним керівником та натхненником якого є Ольга Кресан.

Звучними, молодечими, музично вивіреними голосами прозвучали патріотичні пісні у виконанні солістів Прикарпатського військового ансамблю пісні і танцю на чолі із уродженцем цього села Михайлом Могилою. Інтонаційно не гірше пролунали пісні й у виконанні імпровізованого дуету Олега Гавінського та Михайла Могили.

Традиційно вшанували найстаршого жителя села Івана Мирку, якому цьогоріч виповнюється 96 років, найстаршу пару Степана та Анну Івановських, які торують дорожину подружнього життя ось уже шістдесят чотири роки. Натомість ще довгий шлях щасливого подружжя очікує наймолодшу пару Володимира та Ольгу Зінченків. Не обділили увагою і наймолодшу жительку Грусятич новонароджену Софійку Будяк, хрещення якої випало в день святкування. Всі вони отримали щирі слова привітання та подарунки із рук сільського голови та Христинки Задерецької, яка носила титул наймолодшої жительки села в 2006 році. Виступили перед односельчанами вихідці із Грусятич Катерина Правлінська. Володимир Соколовський, Володимир Герич, Іван Думка.

Цього дня нагороди від війта отримали також представники футбольних команд, яких тут дві. «Колос» отримав кубок та медалі за перше місце в своїй групі, а «Юність» нагороджена медалями за IV місце у 2-ій групі.

Оригінальну медаль «Найкращий рибак с. Грусятич» отримав Роман Козяр, який побив рекорд змагання цього дня, впіймавши рибину вагою 3 кг 800 г, що на 3 кг більше, аніж зловили всі учасники загалом. Переможців визначили також у конкурсах піднімання колоди. «Найсильнішим козаком села» виявився Іван Бурбела, який підняв 15-кілограмову колоду 45 разів. Футбольним талантом села став Микола Левко, найкращим стрільцем – Василь Московченко, який у фіналі поступився 3 очки в спарингу із сільським головою. У перетягуванні каната кращими були хлопці із команди «Гора». Під час вечірньої дискотеки влаштували конкурс із піднімання 35-кілограмового гарбуза із ювілейним написом «570 років». Двадцять п’ять разів гарбуза підняли Михайло Федишин та Йосип Іванівський, отримавши в нагороду шампанське.

Частували гостей та односельчан добрим кулішем та медовухою, яку приготували Станіслав Рій та Василь Туревич. Без рибної юшки теж не обійшлося - 80 літрів цієї смачної страви зварив Євген Стеців.

Окрім співочих та танцювальних талантів. село багате художниками, вишивальницями. Роботи обдарованих селян заледве помістилися у величезному залі. Тільки уявіть: у селі народилися чи проживають художники Іван Султан, Йосип Кузишин, Микола Пінтелей, Володимир Пінтелей, Богдан Верес, Богдан Заяць, Мирон Басараб, різьбяр по дереву Олександр Зозульський. Чудові вироби із бісеру представила Христина Гладка. Крім цього, велика колекція зібраних у селі лляних простирадл (50-60-х років), вишитих подушок. Окремої уваги заслуговують великодні рушники та старовинні вишиті сорочки, блузки й весільний костюм.

Гуляли та забавлялись до ранку.

Більше світлин у розділі "Фото".

Надрукувати