Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Жирову – 600 років!

Про те, що Жирова готується до чогось грандіозного, можна було здогадатися, лише переїжджаючи через село. Всюди, де зупиняється маршрутний транспорт, встановлено нові авто автозупинки. Село виметене й вичищене. З великим розмахом місцева влада взялася відзначити 600 років першої писемної згадки про Жирову.

 

Як згодом розповів сам сільський голова Микола Нагірняк, серед заходів, які йому доводилось проводити, цей був найвідповідальніший. І не лише тому, що готувалися до відзначення такої солідної дати в історії, а тому, що прагнули зробити якомога більше в інфраструктурі села. Справді, за доволі короткий час тут відремонтували, перекрили приміщення Народного дому, відкрили в тому ж таки приміщенні початкову школу, провели вуличне освітлення, частково поремонтували дороги і… зруйнували стару автозупинку. Та цю останню справу голова вважає доброю, адже, як він висловився, «громадського туалету» в центрі села не має бути.

Як би там не було, але уродини рідного села жирівці відзначили на повну. А почалося святкування із знакової події – посвячення нового приміщення школи. Підняттям Державного Прапора та Гімном України відкрили свято. Перед односельчанами, громадою виступив сільський голова. Опісля відслужили панахиду за односельчан, які відійшли у вічність не дочекавшись цього радісного дня. До парафіян звернувся парох о. Іван Барбуляк.

Про основні віхи з історії Жирова розповів Михайло Лотут. Прозвучала пісня «Моє рідне село» у виконанні вокального ансамблю.

До вітального слова запросили гостей із району - голову райдержадміністрації Сергія Коваля, голову районної ради Ігоря Коса, а також депутата обласної ради Андрія Кота, голову БФ «Обдаровані діти Жидачівщини» Олега Канівця. Звернувся із щирими словами привітання й директор школи Степан Хомин.

Піснею «Ромашка» жирівчан привітали вихованці музичної школи м. Ходорова під керівництвом Ольги Кобринович. «Гулянням на Буковині» вразив вдячних глядачів народний ансамбль танцю «Молодість». У виконанні дуету у складі Мар’яни Барбуляк та Мар’яни Курило прозвучала пісня «Вишнева заметіль». «Музику рідного краю» виконала Мар’яна Барбуляк.

Також родзинкою святкування стала презентація з нагоди 20-ї річниці Незалежності України - вишитий любительськими об’єднаннями Народних домів району (керівник Олександра Цибран) рушника «Національної єдності».

Сільський голова привітав подружжя, у яких нещодавно на світ з’явилися немовлята – надія батьків та майбутнє села й держави. До привітань приєднався народний ансамбль РНД «Джерело». Вклонилися найстаршій жительці села Софії Михайлівні Кіндирись, за її прожиті роки та мудрість. Для неї звучала пісня «Де Рось і Росава» у виконанні ансамблю села. Понад 50 років живуть у парі Степан та Марія Вербовські. Односельчани бажали їм здоров’я, щоб завжди їх супроводжувала радість, добро. Ансамбль «Молодість» виконав танець «Волиняночка».

Наступний музичний дарунок «Чого квіти не в’януть» линув на адресу наймолодшого подружжя Остапа та Оксани Цибранів. Висловлювали побажання, щоб жар їхнього кохання вони берегли ще довгі роки, аж до золотого весілля. Не забули жирівчани і про односельчан, які далеко на чужині, але подумки завжди із рідним краєм. Чужина ніколи не замінить батьківського дому. У вітання для заробітчан звучала пісня «Лелеки в краю» у виконанні ансамблю вчителів Жирівської школи. а Марія Лесів виконала пісню «Рідна земля».

Посвята найдорожчим та найріднішим людям у світі – матерям линула від ансамблю бандуристів.

Сміх подовжує життя, його щирого, незлосливого ніколи не буває забагато, тому гуморески у виконанні Віри Кіндій ще більше розвеселили односельчан та гостей свята. Вірші, присвячені рідному селу, дарували колишній бібліотекар Неля Пивовар та жителька с. Городища Катерина Нагірняк. Також виступали на святкуванні 600-річчя Жирова Василь Барбуляк, Ірина Москаленко, народний фольклорний ансамбль «Юшківчанка» (керівник Марія Шеделко).

На подвір’ї біля Народного дому де і відбувалося святкування, була організована виставка картин місцевої художниці Марії Походжай та учнів школи, вишиванок, зібраних працівниками Народних домів сіл Залісок, Бородчиць та Жирова. Всі охочі частувалися козацьким кулішем, який для них зварили козаки куреню І. Виговського. Працювала виїзна торгівля, де можна було придбати різні смаколики, випити холодного квасу. Цікаве фото на пам'ять можна було зробити біля художнього стенду, на якому зображена сім’я русича: дружина з дитиною проводжає свого чоловіка - княжого дружинника на брань, що мала символізувати давнє походження Жирова.

І насамкінець хочеться зазначити. Молодь – не лише перспективи майбутнього, вона вже сьогодні беруть активну участь у громадському житті свого села, не всі ще її помічають, не всі ще звертають на неї увагу. Але вона є і пишаються своїм краєм, намагається виразити це в той спосіб, який притаманний лише юності, – організовують аматорські танцювальні гуртки, як у Грусятичах, чи такі оригінальні дівчата, як у Жирові, які висловили свої емоції, зобразивши на футболках, як вони люблять рідне Жирово. Вони написали синьо-жовтими барвами: «Селище крутого типу Жирова рулить». Справді, якщо висловлюватись молодіжним сленгом, «рулить» те село, де є активна, розумна й талановита молодь.

Більше світлин у розділі "Фото".

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин