Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Село моє, для мене ти єдине

Мальовниче село Журавків відсвяткувало 485 років від дня свого заснування.

Рідне село, батьківська хата, материнська пісня. Вони вічні, вони зігрівають душу. Кожне село має свою історію заснування. І святкування ювілейних дат стало традицією, можливо, навіть модою. Журавків, що входить до Бережницької сільської ради, уперше за роки незалежності України відзначило таку поважну дату - 485 років.

 

Як розповіла директор Народного дому Ганна Долінська, яка працює на цій посаді уже 40 років, село було засноване ще 1529 року. Це був хутір, який відносився до села Бережниці, де жив пан. Йому і належали землі на цьому хуторі. Спочатку було чотири господарства, у 1829 році – 29, а в 1910 – 40. Люди трудилися на землі, народжували дітей, прагнули до знань. У 1939 році, за словами п. Ганни, почали зводити великий будинок, де б розміщувалися і клуб, і магазин, і читальня. Було тут і підвальне приміщення, в якому торгували нафтою, сіллю, сірниками, а також приймали молоко від людей. От і не так давно, у 2008 році, в цьому будинку було проведено капітальний ремонт. Функціонують бібліотека, Народний дім, де часто відбуваються масові заходи. Уже кілька років тут діє також кімната-музей «Національного відродження». Ганна Долінська по краплині збирала старовинне вишиття, предмети господарського ужитку, якими користувалися наші матері, бабусі, прабабусі. Є в селі й початкова школа, яку відремонтували у 1990 році.

 

На сьогодні у Журавкові проживає 390 людей, які люблять своє село, бережуть українські звичаї та традиції. Тут ніколи не змовкає українська пісня. От і нещодавно до 20-ї річниці незалежності України директор НД підготувала цікаву концертну програму. Крім того, молодь могла цікаво провести вечірній час на «українській дискотеці», де лунали виключно українські пісні, а хлопці та дівчата були одягнуті у вишиванках.

Окрасою села є духовна святиня - храм Різдва Пресвятої Богородиці. Він збудований у 90-х роках минулого століття. До цього часу церкви у селі не було. Згадують селяни, як пішки ходили через поля аж до Млиниськ, щоб помолитися Богу. Та знайшлися в селі ініціативні люди, що захотіли звести храм у своєму селі і не пошкодували ані сили, ані терпіння. Це були Семен Дяків, Іван Тарапацький, Йосип Тріщ, Іван Долінський, Степан Маруняк. І хоч вони не дожили до ювілею села, та пам'ять про них житиме у серцях односельчан. Допомагали у розбудові святині також Ольга Сенчак, Олександра Арендарчук, Богдан Нагірняк. Опікується церквою і дбає про духовний ріст своїх парафіян о. Володимир Голуб. Полюбила це село й Матір Божа. На саме Різдво святого Івана Хрестителя 7 липня 2008 року поблизу села Журавкова троє сільських дівчат побачили сяйво над зрізаною грушею. Через кілька хвилин на 1,5-метровому пеньку розгледіли образ Матері Божої з немовлям на руках. Ця подія набула широкого розголосу. Люди з навколишніх сіл, районів та областей масово йшли до образа Матері Божої, аби помолитися, зцілитися від хвороб. Кожного тижня о. Володимир відправляє тут молебень. Із ласки Божої цього року розпочато будівництво каплички. Долучився до цієї благородної справи місцевий житель, директор ВАТ «Остов» Богдан Нагірняк.

Розпочалося святкування 485-річчя села Журавкова із спільної молитви у храмі. Отець Володимир поблагословив парафіян на мирні й добрі справи.

Цього року святкує ювілей і церковний хор – 20 років від заснування. Жоден масовий захід не відбувається без його участі. Гордістю села є також вокальний та фольклорний ансамблі. Талановита й співуча тут і молодь.

Запашним короваєм зустріли журавківці сільського голову с. Бережниці Гната Кухту. Війт привітав жителів із прекрасним святом, побажав кожному міцного здоров’я, сімейного благополуччя, миру. Відрадно, що село відроджується, що живуть тут люди працьовиті, яким не байдужа доля своєї маленької батьківщини, зазначив Гнат Гнатович.

Сільський голова разом з секретарем Ганною Фастнахт та директором Народного дому Ганною Долінською цієї святкової днини вітали та вручали подарунки наймолодшому жителю Журавкова Володимиру Арендарчуку, наймолодшому сімейному подружжю Оксані та Михайлу Тріщам.

Не залишилися без уваги і найстарша сімейна пара Володимир та Розалія Красіцькі, найстарший житель села Василь Мосій, якому виповнилося 90 років, багатодітні матері Олександра Дяків та Ольга Сенчак, а також Світлана Пеняк, яка пропрацювала 25 років продавцем у сільському магазині.

Згадували на святі й про воїнів-афганців Михайла Вовчака, Романа Гука, Василя Романовича, Василя Шальвіру. Не дочекав до святкування ювілею села молодий хлопець Роман Смолінський, який загинув, виконуючи свій військовий обов’язок.

Українські пісні про село, рідну домівку, рідну землю, батьківську любов дарували слухачам та гостям вокальний ансамбль с. Журавкова, місцевий церковний хор. Не залишили нікого байдужими душевні мелодії у виконанні Богдани Петях, Ірини Фрідріх, Люди Малик, Юлі Мосій, Ганни Долінської, Ганни Фастнахт, Сніжани Бобак, Юлі Фастнахт, Роксолани Красіцької. Поетичні рядки декламувала Оленка Красіцька.

Організатор свята Ганна Долінська дякує односельчанам, які долучилися до святкування Дня села, а також спонсорам - КПК «Агроінвест» (Роман Кучак, Андрій Кіндефора), приватному підприємцю Галині Цимбалістій.

Ірина Шах.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин