Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У Чертіжі святкували День села

За уже доброю традицією в останню неділю липня у Чертіжі відбувається святкове дійство з нагоди уродин села. Цьогоріч йому виповнилося 433 роки. До слова, відзначати уродини рідного поселення почали з ініціативи сільського голови Михайла Госа ще вісім років тому, саме на 425-ліття Чертіжа.

У недільний погожий день в залі Народного дому зійшлося чимало людей як старшого покоління, так і молоді. Громада зібралась, щоб з теплотою у серці відзначити це дороге для всіх свято. Під чарівні звуки музики ведучі концерту Галя Мудра та Інга Панченко запросили присутніх на музичне дійство «Не забувайте отчий дім». На святі виступали учасники художньої самодіяльності Народного дому (художній керівник В. Савчин, директор С. Савчин). У виконанні хору прозвучали пісні «Моє рідне село», «Рідний край», «Річка, річенька», «Місяць на небі». Окрасою дійства став виступ сестер Стефанії, Оксани, Марії, Лесі, Ніни, Ганни та Ольги Василишиних з м. Калуша, а родом чарівні співачки з Чертіжа. Своє захоплення виступом сестер глядачі висловили шквалом аплодисментів.

Припали до душі гостям свята й театральні сценки «Гуцули» та «Куми» у виконанні Г. Савчин та С. Фомін. Активну участь у концерті взяли учні Чертізької загальноосвітньої школи І-ІІ ст. Своїм співом зачарували глядачів О. Височин з піснею «Червона рута», Х. Кіт – «Гуцулочка маленька», М. Гос та М. Баран - «Батьківський поріг», «Літо золоте», В. Коцко, Р. Кацедан – «Де я народився», «Мав я раз дівчиноньку чепурненьку». Молодіжний танець «Карасик літній» підготували М. Гос, М. Баран, Д. Хомин. Хвилини сміху подарував присутнім учень 4-го класу Р. Кацедан виконавши гуморески «Куца Фенька», «Василькова мати», «Хороший сторож».

На завершення концерту сільський голова М. Гос звернувся із щирими словами подяки до учасників цього чудового дійства за те, що подарували всім присутнім гарний безтурботний відпочинок та радість. Михайло Йосипович закликав усіх любити не тільки свою домівку, а й рідну землю, бо завжди повертаємося до її порогів у хвилини радості чи печалі.

Свято тривало до пізнього вечора. Завершилося святкування Дня села, як здавна заведено в українців, запальними танцями та мелодійними українськими піснями. Старожилам мелодії українських пісень навіяли спогади про молоді роки, а їхнім онукам запальна музика, як мовиться, не давала встояти на місці. Молодь розважалася, в небі спалахували яскраві феєрверки. Відчувалося, що село живе й надалі буде жити.

І. Дрозд, с. Чертіж.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин