Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У серпні Жидачівщина запрошує на святкування у Руду

21 серпня відкриття пам’ятної скульптурної композиції «Перемога козацьких військ під Конотопом» стане центральною подією святкування на території родового маєтку Виговських у Руді.

Чи не щотижня на Львівщині, й не тільки, відбуваються яскраві культурні події на різну тематику й різного спрямування. Ось на днях завершився черговий фестиваль у с. Підкамінь, на черзі Городок і його дебют із вже Всеукраїнським козацьким фестивалем «Богданові звитяги».

Жидачівщина вже не перший рік проводить не менш цікавий і колоритний фестиваль, приурочений Гетьману України Івану Виговському. Родовий маєток Виговських, де починаючи з 2001 р/ функціонує музей Гетьмана, став визначним місцем, особливістю нашого краю. Прикро, що попри всі намагання організаторів та влади єдиний в Україні музей Івана Виговського, його родове помістя й культурна подія так і не здобули статусу Всеукраїнського. Та для нас це місце наповнене давнім духом та особливою історією. Тут жив і, можливо, знайшов свій останній спочинок великий державний муж доби Козаччини Іван Виговський. Цьогоріч в Руді вшановуватимуть 400-літній ювілей з дня народження Гетьмана.

Про те, як відбуватиметься святкування, розповів заступник голови організаційного комітету Степан Ревуцький.

- Традиційна значуща історична подія на теренах Жидачівщини набуває все більшого резонансу. Адже небагато таких місць, які були б пов’язані з історією Козацької доби, найбільш славної сторінки нашої історії. Адже Руда і довколишні села майже сто років перебували у володінні родини Виговських. З 1659 по 1664 роки Іван Виговський проживав у своєму родовому маєтку. Сьогодні це дає нам право і зобов’язує гідно вшановувати пам'ять про цього державного діяча, патріота, який виношував одвічну мрію українців – здобуття самостійної незалежної держави. Організаційний комітет очолює лауреат національної премії Т. Г. Шевченка, академік, Герой України Борис Возницький.

Точна дата народження І. Виговського, на жаль, досі невідома, але, за твердженнями багатьох історичних джерел, це період між 1610-1613 роками. Тобто початок другого десятиріччя 2000 року дає нам підстави відзначати ювілей з дня народження Виговського.

Однією із найважливіших подій цього заходу стане відкриття пам’ятника героям Конотопської битви (1659 р.). У скульптурній композиції, автором якої є наш краянин, архітектор Роман Романович, зображено частину козацького війська, яке на чолі із Іваном Виговським завдало нищівної поразки стотисячній армії московитів під Конотопом.

У святкуванні візьмуть участь відомі вчені-козакознавці з Києва, Чернігова, Львова та інших міст, а також відомі політичні та громадські діячі Львівщини.

Другим не менш важливим заходом стане традиційний фестиваль козацької пісні за участю відомих музичних колективів району та області.

 

Висловлюємо щиру вдячність колишньому та теперішньому керівництву району за надання допомоги у спорудженні пам’ятника. Маємо велику надію, що голови Жидачівської РДА та районної ради сприятимуть в організації та проведенні серпневого заходу. Принагідно запрошуємо всіх, хто шанує та цінує історію рідного народу, долучитися до відзначення цієї особливої події. Святкування відбудеться 21 серпня.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин