Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Я йду до тебе, Кобзарю!

Учениця 8 класу Жидачівської гімназії ім. О. Партицького Юля Миронова стала переможцем І Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка.

 

Українська мова і література – це ті предмети, що поруч з історією розвивають любов до всього рідного, національного, стають отим життєдайним джерелом добра й мудрості. Без мови не може існувати держава, мови, яку подарував нам Господь, яку оспівали великі Т. Г. Шевченко, І. Я. Франко, Леся Українка, Олександр Олесь…

Учні Жидачівщини щорічно беруть активну участь в олімпіадах, конкурсах. От і нещодавно на українському небосхилі засяяла зірочка із нашого краю - це перемога у І Міжнародному мовно-літературному конкурсі ім. Тараса Шевченка, який проводився Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України спільно з Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти з 1 листопада 2010 року по 10 березня 2011 року.

І ось 22 травня, в день 150-річчя перепоховання Т. Г. Шевченка, до Канева з’їхались переможці з усіх куточків України, які взяли участь в урочистостях біля підніжжя пам'ятника великому Кобзареві. Діти були нагороджені грамотами Міністерства освіти та науки, подарунками. Їх вітали представники влади та діячі культури.

Мета конкурсу - вшанування творчої спадщини видатного сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка, виявлення творчо обдарованої учнівської та студентської молоді, майбутньої плеяди літературних митців, розвиток їх творчого потенціалу, виховання у молодого покоління українців поваги до мови, традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти в Україні та за її межами.

Діти Жидачівщини здобули чотири призові місця на обласному рівні цього конкурсу. Це учні гімназії ім. О Партицького Анастасія Бережнюк (6 кл., вчитель М.С. Костик), Галина Мигович (10 кл., вчитель О.М. Прокопів), Юлія Миронова (8 кл., вчителі О. М. Прокопів та М. Я. Щигель) та учениця 9 класу Жидачівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 Ірина Коханевич (9 кл., вчитель М. Я. Бойкович).

Відрадно, що переможцями Всеукраїнського етапу є три учні Львівщини. І серед них восьмикласниця гімназії ім. О. Партицького Юлія Миронова, яка неодноразово радувала своїми успіхами як на рівні району, області, так і України. Дівчина цілеспрямовано, наполегливо готувалася до цього конкурсу. І її метою була не тільки перемога, а й бажання привернути увагу сучасників до проблем в Україні, стану рідної мови, Заповіту великого Шевченка .

У творчій роботі Юля розповіла, що їй боляче дивитись, як нашу країну руйнують заради власних інтересів, а не заради щасливого та вільного життя свого народу.

- Я впевнена, що саме щирість, любов до Шевченкового слова, рідної Батьківщини допомогли мені досягнути такого результату. Я опрацювала багато літератури про Шевченка, вдумливо читала твори з «Кобзаря», вдосконалювала свої знання з граматики. Безліч книжок мені рекомендувала і приносила вчителька літератури Ольга Мирославівна Прокопів, яка мене і готувала до конкурсу і якій я глибоко вдячна за її сили й час. Хочу подякувати й Мирославі Ярославівні Щигель, що була поруч у скрутні хвилини й завжди мене підтримувала, і першій вчительці Олександрі Богданівні Петрусі, яка вперше ознайомила мене із Шевченковою творчістю. І, звичайно, своїм батькам за те, що вірили у мене.

Кобзар – людина сильна і унікальна, полум’яний борець, справжній патріот. Саме його бажання бачити свій народ щасливим повинно надихати нас жити і творити для України. Я рада, що побувала на Черкащині, у Каневі, святій землі Шевченка, поклонилася його пам’яті, зустрілася зі своїми ровесниками. Але боляче, що організатори дійства не знайшли можливості провести екскурсію у музей Т. Шевченка на Чернечій горі. А нам так цього хотілося, - зазначила Юля.

Гімназія ім. О. Партицького – це один із закладів області, України, де діти показують щорічно високі результати з української мови та літератури. Вчителі-словесники вкладають в кожного учня частинку своєї душі, роблять все можливе, аби їхні знання, вміння вкорінювалися і дарували хороші плоди. Перемогою Юлі радіють не лише вчителі мови та літератури, увесь вчительський колектив, який очолює В. Б. Благий, а особливо О. М. Прокопів та М. Я. Щигель. Гордиться талановитою дівчиною й наша Жидачівська земля.

Ірина Шах.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин