Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

«Я вірила в Божу справедливість»

«Я ніколи не думала над тим, ким я буду в Ураїнській державі, але свято вірила в майбутність українського народу, вірила, що він буде вільний, бо ж стільки загинуло в боротьбі за його волю! Я вірила в Божу справедливість».

Ярослава Стецько.

Відкритий минулого року у селі Юшківцях музей Слави Стецько став осередком вшанування пам'яті полеглих у національно-визвольній боротьбі. Саме біля приміщення школи, в якій вчителювала славна українка (яке з руїни перетворилося у музей), 15 травня відбулося поминальне Богослужіння пам'яті жертв політичних репресій та полеглих борців за волю України, яке відслужив отець Богдан Манчук.

 

Державним Гімном та покладанням квітів і вінків розпочався багатолюдний захід. Перед його учасниками виступили голова районної ради Ігор Кос, керівник відділу у справах сім'ї та молоді РДА Олександра Хомин, учасник національно-визвольної боротьби, колишній в'язень сталінських таборів Олексій Данилишин. Заступник Центрального Проводу КУН Роман Дідусь не тільки привітав учасників заходу, але й подарував музею міні-бібліотеку книг героїко-патріотичного спрямування (про Голодомор, про політичні репресії, про подвиг Герої Крут, про Ярослава та Славу Стецько та ін.), а також виступив основним спонсором заходу до якого була залучена учнівська молодь району. У заході також взяли участь член обласного проводу КУН Андрій Микуш, голова фракції КУНу у Львівській обласній раді Зеновій Карпінський, завідувач громадського музею Слави Стецько – Володимир Лагоцький, голова РО КУН Ярослав Ягніщак, голова Ходорівської МО КУН Володимир Мелех, голова секретаріату ЛОО КУН Ігор Данилиха, депутат Жидачівської районної ради Роман Баліцкий, директор Дев'ятниківської ЗОШ Ігор Щербатий.

 

Як зазначив Роман Дідусь, сьогодні вже вистачить плакати на могилах Героїв, бо нація виховується на прикладах їх перемог і звитяг, а людина живе доти, доки зберігається про неї пам'ять серед людей. Тому цього року започатковано проведення у с. Юшківцях на території музею конкурсу патріотичної пісні, присвяченого 91-й річниці від дня народження Слави Стецько, у якому взяла участь учнівська молодь. Переможців та учасників конкурсу було відзначено дипломами. Серед них учні Жирівської, Ходорівської №1 та Дев'ятниківської ЗОШ. Спеціальну відзнаку отримали учні Новострілищанської ЗОШ. З подарунками поїхали додому учні шкіл сіл Піддністрян, Бортник, Грусятич, Вибранівки, Чорного Острова, Отиневич та Ходорівської ЗОШ №2.

Завершився конкурс смачним обідом та показовими виступами вихованців гімнастичного гуртка (керівник О. Батусова).

Цього ж дня громадський музей Слави Стецько відвідала делегація товариства «Просвіта» Франківського району м. Львова.

Ольга Баран.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин