Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Диво-писанка у бісерному «вбранні»

Понад двадцять писанок виблискують різноколірним бісерним «вбранням». Їх символіка — солярні знаки, трипільський «безконечник», стилізовані зірки, пташки, квіти, одне слово — все, що пов’язане з вірою, щастям, любов’ю, весняним пробудженням землі. Усі ці диво-писанки творить восьмикласниця Тейсарівської ЗОШ І-ІІ ст. Тетяна Кобрин.

 

Ще з перших уроків малювання Тетянка проявила себе здібною ученицею. Неодноразово посідала призові місця на районних конкурсах з образотворчого мистецтва. Саме художні навики й стали поштовхом до виконання творів декоративно-ужиткового мистецтва, а саме оздоблення писанок бісером. У своїх роботах дівчина вповні демонструє глибоку образність, цікаве поєднання кольорів, духовне начало.

 

Для писанок використовує дерев’яні точені яйця, іноді курячі, які удосконалює способом видування та заливання всередину воску. Ескіз дівчина малює в уяві і уже на дерев’яній заготовці виконує мозаїку писанки. Кожну бісеринку Таня нанизує на голку і, обмочивши в клеї, накладає на основу писанки. Можемо собі тільки уявити, скільки терпіння потрібно докласти, щоб створити таку красу.

У кожній писанці дівчина ніби залишає частинку себе - свій настрій, думки, переживання.

- Зараз я все частіше малюнки писанок придумую сама, - зазначає рукодільниця. - . Так цікавіше, і маю змогу вибирати ту гаму кольорів, яка мені до вподоби. Однак своєю фантазією намагаюсь не «загубити» писанку як символ життя, воскресіння Бога і відродження природи.

В орнаменті можна побачити різні узори із зображенням весняних квітів, сонця, вербових гілок. В одну писанку дівчина вплітає три-чотири кольори різних тональностей.

- Здебільшого, - зізнається Тетянка, - люблю використовувати теплі кольори, зокрема жовтий, золотистий, оранжевий, які впливають на мене подібно до сонячного проміння, дають радісний, світлий настрій. А в писанці вони означають радість, надію, небесні світила, врожай. У поєднанні із зеленим можна відтворити весняне пробудження природи.

Зазвичай Таня наповнює писанки симетричними та асиметричними композиціями. Як прикраси використовує кольорову луску, різні декорації, маленькі округлої форми образочки Матері Божої та Ісуса Христа. Багатоколірна писанка і є символом родинного щастя, миру, добробуту.

Прикрашає бісером яйце Таня щонайменше один день. Адже клей з бісеринками накладає шарами, і потрібен час для висихання.

Оздоблювати писанки бісером - не єдине захоплення восьмикласниці. Вона ще й вишиває цими намистинками картинки на яких здебільшого зображає об’ємні квіти. Як з’ясувалося, від мами і бабусі перейняла доброту, християнське виховання, працелюбність.

- Ця робота мене захоплює, не можу просто відірватися, - розповідає Таня. - Бісерні писанки я від щирого серця дарую своїм друзям, знайомим.

Похвально, що дівчина гарно вчиться. Із кожним витвором писанки лише удосконалюється як маленька майстриня, як непересічна особистість…

Ірина Шах.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин