Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Шляхами Тарасової долі

Творчість Шевченка ще і ще раз переконливо доводить,, яка прекрасна наша земля, багата українська мова, чудові традиції, звичаї, самобутнє мистецтво. І, звичайно, які ж талановиті діти…

Своє розуміння поезій великого Кобзаря, їхню багатогранність демонстрували учні Жидачівщини у стінах центральної районної бібліотеки для дітей.

10 березня ведучі літературно-музичного свята «Шляхами Тарасової долі» Богдана Дереш та Євген Качараба розповіли присутнім про дитячі та юнацькі роки Тараса, його перші проби пера й пензля, його неприховані таланти і тяжкі роки випробувань. Шевченко був живою піснею, журбою і плачем. Усе його життя було важке і жорстоке, але він не падав духом. Його окриляли пісня, безмежна любов до України. Кобзар підняв народне слово до вершин світового мистецтва.

Учні Жидачівської дитячої музичної школи Анастасія Бережнюк, Ірина Манько, Світлана Стеблій майстерно і душевно оспівали Тарасову долю, його бачення, його прагнення у музичних композиціях «Утоптала стежечку», «Тече вода в синє море», «По діброві вітер виє» та ін. Акомпанувала на фортепіано викладач музичної школи Любов Щуйко.

Чудовою інсценівкою учні 9-го класу гімназії ім. О. Партицького своєрідно і глибоко передали зміст Шевченкової поеми «Катерина».

Поезії великого Пророка декламували І. Манько, В. Федюк, Н. Стеблій, Ю. Мальків, М. Янкович, О. Левицька, Б. Дереш, Я. Веприк, А. Сидор. І ось ніби наяву понеслись вітром «Думи мої, думи мої», «Доля», «І мертвим…», «Сонце заходить, гори чорніють», «І досі сниться: під горою». Ці рядки, де так глибоко і мелодійно змальовано красу рідного краю, нелегку доля кріпака, часи лихоліть, мудрі настанови, нікого не залишили байдужими. А навпаки, посіяли зерна правди, які в майбутньому проростуть світлом і добром.

Розуміння творчості Т. Шевченка у власних віршах демонстрували учні Жидачівської ЗОШ № 2, зокрема Андріана Пилипів, Олександр Тарасенко, Ольга Музика, Лілія Николин.

До слова, на літературно-музичному святі, яке організувала центральна районна бібліотека для дітей, усі присутні мали можливість переглянути книжкову виставку Шевченкової творчості, а також експозицію дитячих малюнків на тему: «У вінок Кобзаря ми вплітаємо майбутнє».

Ірина Шах.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин