Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

"Удеч-фест" стає візитівкою Жидачева

Люди хочуть свята. Попри пандемії і багато інших катаклізмів, особливо у молодих людей є потреба в організованих святах і фестивалях, культурному відпочинку. І підтвердження цьому – популярність та масовість етнофестивалю "Удеч-фест Івана Купала», який відбувся 17 липня у Жидачеві. Ті, хто буває на таких заходах, вже називають його серед десяти кращих фестивалів Західної України.

Чесно кажучи, складалося враження, що до Жидачева з’їхалося мало не пів Стрийського району. Всі вулиці і дороги, які вели до місця проведення етнофестивалю, були до пізньої ночі заповнені людьми.

Через об’єктивні причини організаторам довелось змінити місце проведення заходу, проте нова локація біля озера «Нетеча», яке серед місцевих має назву «Гребний канал», навіть додала шарму та якоїсь родзинки.

Проте мало хто знає, що фестивалю могло й не бути. За словами одного з його організаторів - Ореста Гаврильчука, через карантинні заходи на початку року в бюджеті міської громади навіть не заклали коштів на фестиваль. Тільки 13 червня де-путати погодили виділення 30 тисяч грн. Щоб було розуміння, аналогічний фестиваль у 2019 році мав бюджет близько 300 тисяч грн і готувався три місяці… Цьогорічний фест обійшовся в цілому, за «грубими» підрахунками, близько 70 тис грн, не враховуючи вартості підготовчих затрат і робіт, які лягли в основному на Жидачівський комунгосп і його працівників.

Фактично три тижні відводилось на все, а тому деякі незручності, такі як невідповідний звук, благоустрій території, у першу чергу слід віднести на брак часу підготовки.

Але, в цілому, свято вдалося організувати, і людям воно сподобалося. Щодо організаторів, то в першу чергу це робота відділу молодіжної політики і спорту міської ради - Андрія Ружака та Ореста Гаврильчука. Величезну допомогу у підготовці надали волонтери з «Народного легіону» Ольга Петренко, Роман Туринець, Петро При-ходько. Ну і куди ж без Жидачівського професійного ліцею і його «мотора» - Мар’яна Кушніра та його працівників, які навіть були відкликані з відпусток: вони допомогли і матеріально-технічною базою, і ресурсом, і сам Мар’ян долучився до театрально-художньої частини.

Допомогла в організації Спільнота волонтерів Жидачева: Вероніка Гондзьо, Роман Паленичко, Христина Кавенська. Технічні моменти зі світлом зорганізували хлопці «Жидачівводоканалу» (Василь Брухаль), ну і, як каже Орест Гаврильчук, без перебільшення - це все відбувалося під чітким керівництвом міського голови Володимира Левка, який щоденно особисто контролював хід підготовки.

Удеч-фест «Івана Купала» розпочався із хвилини мовчання та згадки про Героя України Тараса Матвіїва, який був одним з організаторів фестивалю.

Відкриття та проведення заходу нагадало про багату історію нашого краю, налаштувало всіх на позитив, до сприйняття та усвідомлення причетності до неоціненного багатства звичаїв і традицій українського народу. Виступи мистецьких колективів міста і громади, танцювальні та вокальні номери МБК «Удеч» та виступи колективів міського Центру творчості для дітей та молоді, Жидачівського професійного ліцею засвідчили про багатий творчий потенціал Жидачівської громади. Учасники фестивалю радо вітали на сцені наших юних талантів та гостей фестивалю.

Розпалювання традиційної великої ватри та народні забави, хореографічні композиції, плетення вінків, перегляд музичних кліпів, книжкова толока, традиційний ярмарок, секрети давньої вишивки від Союзу українок, етноярмарок, лялька-мотанка, традиційна кухня регіону, козацький куліш, різноманітні виставки та майстер-класи і багато чого іншого стало яскравим й незабутнім дійством Удеч-фесту «Івана Купала» в Жидачеві.

За все це організатори від імені Жидачівської громади висловлюють подяку спонсорам, які долучилися до проведення фестивалю. За інформаційну підтримку та супровід подяка «Жидачів ФМ». На окрему увагу заслуговує робота правоохоронців щодо забезпечення громадського порядку під час проведення Удеч-фесту. Враховуючи масовість заходу, до охорони громадського порядку начальником відділення №1 Стрийського районного управління поліції ГУНП у Львівській області Андрієм Диким було додатково залучено представників Національної гвардії України.

Безперечно, за словами організаторів, традиція фестивалю продовжуватиметься. Як кажутьхлопці, треба змінювати і філософію людей, які приходять на фестиваль як на концерт. Є бачення подальшого розвитку цього заходу, а для Жидачівської громади це хороша можливість заявити на всю Україну про самобутній древній Удеч – Жидачів.

Андрій ДАНИЛЕЦЬ.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин