Богдан Горинь - лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка

19 лютого 2019 року Комітет з Національної премії України ім. Т. Шевченка у номінації «Література, публіцистика, журналістика» присудив перемогу Богдану Гориню та Оксані Забужко.

 

Останніх два десятиліття Б. Горинь працює у новаторському літературному жанрі роману-колажу та есеїв-колажів. Саме двотомний роман-колаж про видатного мистця України, перекладача, мистецтвознавця, поета, відомого організатора культурного життя у Галичині Святослава Гординського (https://newtime.lviv.ua/index.php/newtime-osobustosti-kt/3364-2019-02-10-12-22-49) Богдан Горинь і був висунутий на здобуття найвищої державної нагороди. Цей твір цілком закономірно зараховують до числа найкращих документальних романів новітньої української літератури.

 

Богдан Миколайович Горинь – третій лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, виходець з Жидачівського району, народився в с. Кнісело.

У недалекому минулому лауреатами Національної премії ім. Т. Шевченка стали: в галузі живопису Володимир Йосипович Патик, уродженець с. Чорний Острів та Ігор Миронович Калинець в галузі літератури, уродженець м. Ходорів.

Щиро зичимо Богдану Гориню невичерпної енергії, здоров’я і натхнення, нових творчих здобутків.

Надрукувати