Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

На Тернопільщині та на Волині знімають продовження героїчного кінороману “Червоний. Без лінії фронту”

У масових сценах боїв між повстанцями та окупантами знімалися й наші земляки.

 

Минулого року на великі екрани українського прокату вийшов фільм про недавнє героїчне минуле — історію українських повстанців та каральну репресивну машину СРСР. Події фільму “Червоний” розгортаються у 1947 році. До ГУЛАГу потрапляють двоє українців. Головний герой — воїн УПА Данило Червоний. Інший українець — Віктор Гуров, радянський льотчик з Чернігова, літак якого було збито над позиціями ворога, його вважають дезертиром. Гуров вважає Сталіна героєм і вірить у те, що військовий суд помилився. Обидва герої мусять пройти крізь пекло і нелюдські умови каторги, переслідування кримінальних ватажків, підлість, зраду і відчай. Данило зробить відчайдушну спробу вирватися на волю, піднявши перше повстання у таборі.

 

У серпні 2017 року стрічка взяла участь у відборі на висування фільму від України на ювілейну 90-ту кінопремію «Оскар» у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою». Також кінострічка потрапила в топ-5 лідерів прокату серед українських фільмів, була представлена на Днях українського кіно не лише в Україні, а й у країнах Європи, була демонстрована в Раді Європи, схвально прийнята в Канаді.

Кінострічка викликала великий ажіотаж та зацікавлення і в українських глядачів. Тож всі з нетерпінням очікують на її продовження, що обіцяє бути не менш захопливим та реалістичним.

“Повстанський командир Данило Червоний не пропав безвісти після зухвалої втечі з табору смерті. Вояк УПА вижив і переміг у нелюдських умовах вічної воркутинської мерзлоти. Щоб зрозуміти, як це йому вдалося, ми маємо повернутися на десять років назад і побачити Червоного юним ліцеїстом, який лише починає боротьбу за свободу. Його шлях по-своєму бачать та оцінюють друг юності Мирон, повстанка Марія, радянський диверсант і донька «ворога народу», а це вже передісторія до продовження кінороману “Червоний”. Книгу “Червоний. Без лінії фронту”, що є фактично сценарієм до кінострічки, презентував її автор письменник Андрій Кокотюха 29 листопада у Києві.

Перші дні зйомок нової кінострічки проходили на Тернопільщині в Бережанах, а продовжились у перших числах грудня у Волинській області в Турійському районі.

"Новий фільм - це історія нашого головного героя Данила Червоного до того, як він потрапив до табору. Це достатньо тривалий період його життя: починаючи з середини 1930-х років і до 1945 року", - зазначив Андрій Кокотюха.

У Бережанах знімалася одна з найголовніших сцен фільму, коли у містечко перебувало під владою Польщі. Саме тут відбувається "бойова ініціація" "студента ліцею" Червоного, його "перша операція бойова". На Волині ж знімали події, що розгортались тут у 1943 році. Також зйомки фільму заплановані й у Кременці.

Як зазначив режисер Заза Буадзе, з акторів із першого фільму до нової частини триквелу перейшли Микола Береза ("Червоний") та Олег Стефан ("Ворон"). Фільм створюється за підтримки Держкіно України. У ролях: Микола Береза (Данило Червоний), Максим Панченко (Дорош), Даша Плахтій (Уляна), Олег Стефан (Ворон), Яна Григоришина (Дарина), (Мирон), Oрест Пастух (Зенон), Володимир Губанов (Мар'ян Калюжний), Олександр Ярмола та інші.

Глядачі Жидачівщини та Миколаївщини будуть приємно вражені, побачивши в епізодичних ролях,масових сценах наших земляків. У зйомках, що проходили на Волині, участь брали 8 осіб із Жидачівщини серед яких Володимир Гаврон, Олег Ожібко із Жидачева, Мар’ян Кушнір із смт. Гніздичева та Орест Федас із сусіднього Миколаєва. Всі вони представляють львівське товариство пошуку жертв війни “Пам'ять”. Для хлопців це вже далеко не перші зйомки в кінокартинах, присвячених Українській Повстанській Армії, Січового Стрілецтва.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин