Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

З любов’ю, терпінням та наполегливістю

Симпатична, енергійна, ініціативна, з організаторськими здібностями, великою відповідальністю, з добрим і чуйним серцем – такою є директор Народного дому с. Рудківців Любов Сомик. Із призначенням її на посаду керівника клубного закладу сільський Народний дім змінився до невпізнання.

Як свідчать архівні документи, Народний дім має понад столітню історію. Восени 1909 року громада села Руди (стара назва села Рудківці) збудували для читальні власний дім. Вартість його становила 12 тисяч крон. Пан Ян Король Язвінський з Піддністрян подарував для будівництва 20 тисяч цеглин. Згодом читальню перейменовано в Народний дім. За весь цей період у приміщенні Народного дому жодного разу не здійснювався капітальний ремонт.

І саме пані Люба була ініціатором проведення ремонту в цьому клубному закладі. Неодноразово їй доводилось звертатись за допомогою до районних керівників, депутатів, спонсорів, меценатів.

Директор Народного дому разом з ініціативною групою села розробили мікропроект «Реконструкція Народного дому села Рудківців Жидачівського району» і подали документ на розгляд журі обласного огляду-конкурсу мікропроектів. Ставши переможцем, з обласного бюджету було виділено на капітальний ремонт цього закладу 100 тис. гривень.

Реалізуючи кошти, перекрили дах металочерепицею, зробили ремонт залу, сцени, замінили 5 вікон на металопластикові, відремонтували фасад Народного дому, закупили одяг сцени.

Завдяки старанням Любові Іванівни оформлено кімнату національного відродження. Окрім виставок вишивок, знарядь праці, створено тематичні куточки «Без верби і калини нема України», «Слово Великого Кобзаря», «Гетьмани України», «Ні, я хочу крізь сльози сміятись…», «Вони пішли з життя, щоб жити вічно». «Небесна Сотня Львівщини», «Наші досягнення», «Бог і Україна».

При Народному домі працюють гуртки художньої самодіяльності, члени яких є активними учасниками усіх просвітницьких заходів. Традиційними заходами стали проводи Різдвяної коляди, відзначення Шевченківських днів, проведення Великодніх гаївок, Дня Героїв, Дня Незалежності України та інших свят державного та християнського календаря.

Усі масові дійства, які організовуються у Народному домі, висвітлюються на сторінках районного часопису «Новий час» і зберігаються в окремій папці під назвою «Про нас пишуть».

Чисельні грамоти, дипломи відділу культури і туризму Жидачівської райдержадміністрації свідчать про особливі успіхи в культурно-освітній і художньо-масовій роботі.

Народний дім Рудківців у листопаді 2016 році нагороджено грамотою Львівського державного обласного центру народної творчості і культурно-освітньої роботи за активну участь в обласному огляді-конкурсі Народних домів Львівщини як складової частини Всеукраїнського огляду-конкурсу клубних закладів у сільській місцевості.

Ініціативність, наполегливість, відповідальність, любов до улюбленої роботи – риси, які притаманні директору Народного дому с. Рудківців Любові Сомик, є прикладом для інших клубних працівників району.

Як кажуть у народі, «Під лежачий камінь вода не тече», а «Хто стукає, тому відчинять».

Л. Антончик,

провідний методист з питань національно-патріотичного виховання. КЗЛОРЛДОЦНТіКОР.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин