Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Злива емоцій на етнофестивалі «Івана Купала у древньому Удечі»

8 липня у місті Жидачеві, на березі ріки Стрий, відбувся уже традиційний шостий для райцентру етнофестиваль «Івана Купала у древньому Удечі».

На імпрезу у різнобарвних вишиванках прийшли мешканці та гості міста різного віку. І тут кожен міг знайти для себе цікавинку: взяти участь у різних атракція та презентаціях від районної бібліотеки, Музею історії і культури Жидачівської землі, волонтерських спільнот, громадської організації «Щасливі разом» й сільських громад, повчитися чогось нового на майстер-класі від народних умільців, стати учасником спортивних забав, послухати традиційну й сучасну музику, щось придбати на ярмарку, а чи просто поспілкуватися.

Загалом фестиваль відвідало більше 2,5 тисячі людей.

Презентували свої традиції і смачну кухню сільські громади Заріччя, Вільхівців, Гніздичівська ОТГ.

Понад 13 умільців народних ремесел - гончарі, різьбярі, лялькарки, художники зі Стрия, Гніздичева, Кам‘яного, Тернополя представили на огляд свої вироби.

Святковий концерт розпочався із традиційної частини. Першими з великої сцени глядачів привітали вихованці та керівники гуртків Жидачівського МБК «Папірник» і Центру творчості для дітей та молоді, співаки, танцюристи, гумористи Жидачева і с. Млиниськ, народний гурт «Галичани». Їх змінили 9 музичних гуртів зі Львова, Івано-Франківська, Нового Роздолу та Жидачева.

Ближче до опівночі запалала і ватра, а дівчата пускали на воду віночки. Та гучний захід мав ще одну шляхетну мету – ініціатори фесту провели акцію збору коштів на підмогу воїнам АТО.

Свято продовжувалося ще довго, незважаючи на дощ, який то завершувався, то знову пускався. Тож злива з грозою не стали на заваді великому етнофестивалю у древньому Удечі. Далеко по півночі найвитриваліші мали змогу потрапити на нічну екскурсію в Музей історії та мистецтва Жидачівщини, яку провів його директор Степан Ревуцький.

Загальний бюджет фестивалю – 74,6 тисячі гривень, зазначає його організатор та натхненник Тарас Матвіїв.

Організатори етнофестивалю «Івана Купала у древньому Удечі» - ГО «Народний легіон» (Тарас Матвіїв), «Українська молодь – Христові» (Орест Гаврильчук). Співорганізатори - Жидачівська міська рада, МБК «Папірник», «Пласт» - Станиця Жидачів, Зарічанська сільська рада, Жидачівська районна бібліотека, Музей історії та мистецтва Жидачівщини. Генеральні спонсори - «Українська Галицька Асамблея», Леоні ВаерінгСистемс, ТзОВ СП «Салікс», ПП «Транс Пак», ТОВ «Галпак», ТзОВ «Новодім», ТОВ «Модерн Пак».

Доброчинці - ТОВ «Delivery», Коханевич Михайло, ТОВ «Нова пошта», Пастух Орест, сервісний центр «Добрий Майстер», ТзОВ «Сігма», Карпінський Олег, супермаркет «Рукавичка», магазин «Ангеліна», банк «Львів», Гаврон Володимир, магазин «Господар», агентство нерухомості «Стимул», торговий центр «Оселя», Михальчук Роман, Бондаренко Андрій, кафе «Українські страви», кафе «Діброва», Чорнейко Ігор, MeestExpres. Медіапартнери - часопис Жидачівщини «Новий час», Жидачівське районне радіомовлення, Розділля ТБ, Дивись.info, Варіанти, Zaxid.net, ТРК Львів, 24 канал, телеканал НТА.

Ірина БЕРНИК.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин