Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

«Добрі мамині казки» читали й у Жидачеві

26 червня до Жидачівської центральної районної бібліотеки для дітей завітала львівська письменниця, казкар Леся Кічура. Завітала не сама, а з книжкою, повною казок та розмальовок.

Впродовж години діти з радістю слухали казки, які для них написала та читала автор, відповідали на запитання вікторини. За свої відповіді отримували смайлики-наліпки.

Втілення ідеї соціального книжкового проекту Лесі Кічури розпочалося 14 лютого, у Міжнародний день дарування книг. Соціально-книжковий проект «Добрі мамині казки» має на меті популяризувати читання у молодому шкільному віці.

«Ставила собі за мету не просто видати книгу й поставити її на полицю, а прийти з цією книгою до читача, зорганізувати зустріч, помалювати з дітьми, побавитись у вікторину, у продовженні казки. У Львові нам вдалося влаштувати чогтири зустрічі майстер-класи, на яких ми випікали пряники. Діти випікали, розмальовували пряники і потім ними ласували, слухали пряникові казки», - розповідає Леся Кічура.

Над книгою автор працювала паралельно з художницею Наталією Манько, тому казки можна не лише читати, а й розмальовувати.

- Важливим було те, що моя книга сама знаходила шлях до серця дитини. Книга приходила обов’язково зі мною, тому що більшість дітей бачить живого автора вперше. Хотілося б, щоб діти мали нагоду познайомитись з автором, поспілкуватись, підписати книгу. Хочеться показати, що казка справді може бути живою, цікавою, інтерактивною, такою, яка захоплює. У XXI столітті книга має дуже багато конкурентів - це і гаджети, і телебачення, хочеться, щоб діти зростали на добрій літературі, а казки - це друге, що після маминої колисанки запам’ятовується дитині найбільше. Своїх дітей також намагалась виховувати на казках, і коли мені забракло казок українських, народів світу, почалися мої, мамині добрі казки. Доня, коли ми з нею лягаємо спати, каже: «Мамо, а от у нас ще немає казки про кавове зернятко і мишку, немає ще про мамину вишиванку». Вона щоразу підказує мені якійсь ідеї. Продовження маминим казкам обов’язково буде.

Цього тижня минув місяць, відколи стартував проект, за цей час відбулось понад 20 презентацій у Львові та області.

Якщо львівських дітей важко здивувати книжкою, то діти по селах прагнуть цього, прагнуть живого спілкування, чогось цікавого, якоїсь атракції.

Ще не так давно Леся Кічура була однією з авторів соціального проекту «Щастя у віконці», який об'єднав батьків-казкарів зі всієї України. Тепер вона видала власну книгу казок. У книзі чотири розділи: «Подорож у дивосвіт», «Казки живої природи», «У країні дитинства», «Із зимової скарбниці» (разом 21 казка). Казкар та її книга подорожуватимуть стільки та проводитимуть презентацій у бібліотеках та дитячих осередках, наскільки їх потребуватимуть юні читачі.

Любов до книги у дорослому віці починається з любові до казки у дитячому. А от любов дитини до казки починається з любові батьків до читання. У читаючих батьків — читаючі діти, переконана Леся Кічура.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин