Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Колекція вишивки в музеї Жидачівщини поповнюється новими експонатами

Напередодні всеукраїнського Дня вишиванки, який цьогоріч припадає на 18 травня, та Дня матері раді повідомити, що ідея із відкриттям музейної експозиції, присвяченої давній вишивці у район, живе.

 

Експозиція давньої вишивки у музеї мистецтва та історії Жидачівщини поволі поповнюється новими експонатами. Так, буквально вчора до музею завітала п. Анна Кіт (на фото), яка передала до фонду музею глиняний глек та давню праску, що збереглись у неї від матері Катерини Працьовитої з с. Баківців.

Тижнями раніше до колекції вишивки додали обрус Ганни Василівни Кащій із Журавна. А вишиті хрест та чаша, рушник із калиною - від п. Ольги Колтуновської. Це речі її матері Марії Миколаївни Кобрій -Слотвінської із с. Заболотівців. Окрім цього, до музейної експозиції Ірина Андрешків із смт. Журавна передала давню лампу.

Цінну річ, що має вже понад 120 років, передала жителька м. Жидачева Віра Андріївна Чернейко (1939 р.н.) – це обрус, виготовлений та оздоблений її бабцею Марією Демидівною Корнійчук (1875 р.н.) із Житомирщини. Вишитий він у 1891-1892 роках.

Організатори експозиції щиро вдячні усім жертводавцям за їхнє трепетне та бережне ставлення до старовини.

Нагадуємо, що попередньо експозицію планується сформувати у вигляді світлиці, в якій буде представлено давню вишивку в усій її розмаїтості. Також розглядається можливість показати весь процес виготовлення тканини - від рослинки, нитки, полотна і до готового виробу.

Радо запрошуємо приєднуватися жителів із різних куточків району й передавати до музею прабатьківську старовину, щоб вона отримала нове життя, не була закинутою та забутою.

Особливо цінними до музею будуть речі (рушники, обруси, верета, сорочки - жіночі, чоловічі, дитячі), спідниці, горсики тощо), виготовлені на домотканому полотні (з льону, конопель, кропиви) з вишитими, витканими узорами, які побутували в нашому краю. Можливо, у кого зберігся верстат чи його частина, веретено, просимо зголошуватись.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин