Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Молоді художники Жидачівщини представили свою творчість

7 травня у м. Жидачеві в музеї мистецтва та історії Жидачівщини, що є філією Львівської національної галереї мистецтв ім. Б.Г. Возницького, відкрито виставкау молодих художників Жидачівського району.

Свої роботи на огляд громадськості представили як відомі художники, як от подружжя Михайло та Галина Романіви, Роман Романів, Василь та Світлана Павлусь, Олександр Лялюк, Роман Свередюк, так і дебютанти, зокрема Володимир Борис із Лівчиць.

 

Урочисте відкриття відбулось під супровід класичної музики у виконанні учасників ансамблю «Ріка життя» під керівництвом Лідії Турченяк. Вступне слово виголосив директор музею Степан Ревуцький, привітали організаторів та гостей виставки міський голова Володимир Левко, керінвик відідлу культури та туризму Жидачівської РДА Зіновій Тимофтевич.

 

Культурний перфоманс такого рівня організації пройшов у райцентрі, мабуть, вперше й, сподіваюсь, матиме продовження. Про ідею та тематику виставки розповідає один із її співорганізаторів художник Михайло Романів: «Коли була попередня виставка, присвячена Зеновію Кецалу, ми вирішили організувати спільну виставку. Готували її до Великодня, але не встигли. На виставці кожен представив свої кращі і нові роботи, серед репродукцій - різножанрові пейзажі, натюрморти, портрети, ікони, писанки з бісеру, графіка. Вже наступні виставки будуть більш тематичні».

У коментарі для «НЧ» художник-початківець Володимир Борис зазначив: «Це перша моя виставка. Спеціальної художньої освіти не маю. Мій вчитель - це youtube. Почав малювати недавно, всього три роки тому. Твори виставив ті, що мав у наявності. Тематика різна. Головний мотив - яскраві позитивні емоції».

Під час відкриття виставки молодих художників Жидачівщини відбулась ще одна знакова подія для містян. Відтепер у музеї історії та мистецтва Жидачівщини зберігатиметься копія картини відомого українського художника С. Васильківського «Старовинна церква на околицях Жидачева».

Історія появи копії цієї картини доволі цікава. Свого часу священик о. настоятель храму Всіх Святих Стефан Гарасимів під час відвідин Харківського музею дізнався, що у 1900 році художник XIX ст. Сергій Васильківський (1854-1917) у своїй подорожі Галичиною цікавився давніми храмами Галича, зокрема Жидачева. Під час цих мандрівок художник намалював картину «Старовинна церква в околицях Жидачева». На ній зображено храм Різдва Пречистої Діви Марії. Церква збудована у XIV-XVII ст. у Жидачеві на березі р. Стрий й була зруйнована під час частих на той час повеней. Саме в цьому храмі зберігалася реліквія – чудотворна ікона Богородиці «Жидачівська Оранта», автором якої є ієромонах Веніамін (1406) й яка сьогодні зберігається в церкві Воскресіння Господнього. А на місці, де колись стояла церква Різдва Пречистої Діви Марії, у 2016 році встановлено пам’ятний знак та освячено каплицю з образом Різдва Богородиці.

Повернути місту, якщо не оригінал картини, то її копію запропонував Ярослав Гаврильчук, який замовив у художника Михайла Романіва копію з картини Сергія Васильківського.

7 травня на виставці міський голова Жидачева Володимир Левко урочисто передав полотно у фонд музею. Тож тепер кожен охочий зможе побачити, як виглядала одна з найдавніших святинь міста.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин