Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Передавайте до музею прабатьківську старовину, щоб вона не була закинутою та забутою

Приємно, що ідея набуває конкретних обрисів та знаходить відгук у серцях небайдужих жителів району, а також і міста Жидачева. Добру справу розпочали й провадять Віра Романівна Янклевич, Ганна Олексіївна Маринець, з охотою долучаються Марія Євгенівна Турченяк, Галина Ярославівна Тимофтевич. Робота триває, й, сподіваємось, незабаром фонди поповняться новими давніми вишиванками, речами побуту.

 

На світлинах ви бачите вишивки та речі, які до музею передали: сорочки - Реп’як Катерина Василівна, с. Сидорівка (1915 р.), Івахів Марія Іванівна, Денис Ольга Сидорівна, с. Заболотівці (1900 р.), Камінська Розалія Данилівна, с. Лютинка (1909 р.), Блага Анастасія Юрівна, с. Крехів (1904 р.); фартух - Денис Розалія Іванівна, с. Заболотівці (1920 р.); рушники - Івахів Ольга Василівна, с. Заболотівці; обрус і верето - Гілецька Розалія Ярославівна, смт. Гніздичів (1892 р.). Скриню, ночви та жорна перевезли з міського клубу «Папірників», куди ці речі свого часу передала п. Марія Пензин. Також із смт. Журавна Ірина Андрейків до музею передала лампу, праник. Ці речі жінка зберегла від попередньої власниці обістя Пелагії Михайлівни Фесанець-Гвоздецької (1923 р.н.). Також до музею торбину, виготовлену мамою, передала жителька Журавна Джус Розалія Семенівна.

 

Попередньо експозицію планується сформувати у вигляді світлиці, в якій буде представлено давню вишивку в усій її розмаїтості. Також розглядається можливість показати весь процес виготовлення тканини - від рослинки, нитки, виготовлення полотна і до готового виробу.

Радо запрошуємо приєднуватися жителів із різних куточків району й передавати до музею прабатьківську старовину, щоб вона отримала нове життя, не була закинутою та забутою. Нагадуємо, що особливо цінними до музею будуть речі (рушники, обруси, верета, сорочки - жіночі, чоловічі, дитячі), спідниці, горсики тощо), виготовлені на домотканому полотні (з льону, конопель, кропиви) з вишитими, витканими узорами, які побутували в нашому краю. Можливо, у кого зберігся верстат чи його частина, веретено просимо зголошуватись.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин