Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У жидачівському музеї готують експозицію про національно-визвольну боротьбу

Вельмишановні співвітчизники, дорогі краяни!

У цьому році виповнюється 75 років з часу створення УПА, яка під проводом ОУН впродовж десяти років вела героїчну, жертовну боротьбу проти комуністичної Росії і фашистської Німеччини за свою незалежну, соборну, самостійну Українську державу.

 

На вівтар свободи і незалежності нашої держави зі зброєю в руках поклали свої голови понад 2000 воїнів УПА із 113 населених пунктів Жидачівщини. У цій запеклій боротьбі з ворогом брали участь представники різних верств населення. Особливу роль у боротьбі за незалежність відіграла національно-свідома, патріотична молодь.

 

З метою належного відзначення цієї історичної події нами створено робочу групу з підготовки заходів щодо увіковічення та вшанування пам’яті героїв ОУН-УПА. Зокрема йдеться про створення широкої тематичної експозиції в музеї історії та мистецтва Жидачівської землі в місті Жидачеві по вул. А. Міцкевича, 2, присвяченої героїчним сторінкам боротьби воїнів УПА в нашому районі.

На сьогодні зібрано вже 250 світлин учасників ОУН-УПА. До кожної з них подано коротку біографічну довідку. Серед них: 100 світлин провідного складу ОУН-УПА; 80 світлин вояків УПА, 25 світлин дівчат, які брали участь в національно-визвольній боротьбі в 40-50-х роках на теренах нашого району.

Музейна експозиція, присвячена 75-річчю ОУН-УПА, буде представлена також тогочасною зброєю, одягом, картою населених пунктів та лісових масивів Жидачівського району з нанесенням місць, де знаходились криївки, бункери, склади, шпиталі, підпільні друкарні. Планується також розмістити в експозиційному залі макет криївки, а у підвальному приміщенні - відтворити тогочасну підпільну друкарню.

Реалізація таких широкомасштабних заходів з відзначенням 75-х роковин ОУН-УПА вимагає, зрозуміло, значних фінансових та матеріальних ресурсів.

Серед вас, представників нинішнього покоління, чимало заможних, успішних людей, в яких є свій бізнес, непогані матеріальні статки, яких ви досягли своєю працею завдяки тому, що мали можливість жити і працювати у вільній державі, за яку віддали своє життя тисячі кращих синів і дочок нашого народу, серед яких понад 2000 наших земляків.

Сподіваємось на ваше глибоке розуміння і усвідомлення патріотичної і громадянської місії кожного у такій благородній і суспільно-значимій справі як вшанування пам’яті борців за свободу і незалежність рідної Вітчизни.

Віримо, що спільними зусиллями національно свідомих громадян району, родичів і близьких полеглих у боях воїнів, усіх небайдужих громадян, ми гідно відзначимо 75-ті роковини ОУН-УПА в нашому районі. Ваші пожертвування будуть широко висвітлюватись у районному часописі «Новий час».

Свої благодійні внески просимо переказувати за такими реквізитами:

Розрахунковий рахунок: 260040033809 в ЦФ ПАТ «Кредобанк», ЗКПО 26307090, МФО 325365.

З повагою,

голова комітету з відзначення 75-річчя ОУН-УПА Олексій Данилишин,

завідувач музею мистецтва та історії Жидачівської землі С. Ревуцький.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин