Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У Бережниці колядували і маланкували

Відроджувати традиції, гуртувати докупи громаду та підтримувати таланти - така мета конкурсу «Різдвяних вертепів та Маланок», який вже вчетверте провели на теренах Бережницької сільської ради.

 

Недільного дня 22 січня в селі Бережниця біля храму Петра і Павла зібралося чимало людей, щоб подивитися на уже традиційне дійство: конкурс вертепів і Маланок. Із усіх сіл Бережницької сільської ради зібрались вертепні гурти, аби потішити костюмами, порадувати дотепним вертепним дійством та колядою мешканців села.

 

Учасників огляду вітали настоятель місцевого храму о. Ярослав Квасній та сільський голова Гнат Кухта. Як і годиться, обрали журі конкурсу, і як жартома сказав у вітальному слові голова ради - «журі судитиме, а рішення приймає голова…». Дотепність Гната Гнатовича добре відома місцевим мешканцям, які згодом побачили і почули голову у виступі художнього колективу «Терлиця».

Слід зазначити, що представники різних населених пунктів привезли різні за віком вертепи: були серед учасників і діти-школярі, були студенти і ті, хто вже давненько закінчив вузи, а були і ті, кому вже скоро на пенсію. Проте і малі, і дорослі радували виступами, й нагородою за це були гучні оплески глядачів, всіх, хто прийшов почути українську коляду.

Але не лише оплесками нагороджували учасників. Конкурсна комісія за підсумками визначила переможців. Так, саме переможців, бо переможених не було, оскільки всі отримали грошові винагороди. Перше місце та 700 грн отримала «Маланка» із с. Бережниці. Одразу два колективи отримали друге місце і по 600 грн: вертеп с. Бережниці та «Маланка» с. Заболотівців. Третє місце і 400 грн отримали вертеп с. Заболотівців та вертеп с. Рогізна.

Варто зазначити, що конкурс вертепів проходив у День Соборності. Учасники у своїх виступах згадали про роки становлення держави, про сьогоднішніх Героїв, які в АТО відстоюють цілісність України.

До підтримки та популяризації української обрядової творчості долучилися спонсори. Окрім Бережницької сільської ради, конкурс фінансово підтримали: генеральний директор КПК «Агроінвест» Кіндифора А. Я., директор ФГ «Богів» Богів М. М., директор ТзОВ «Заболотівці» Зеленкевич С. В., директор ФГ «Дицьо» Дицьо В. С., приватні підприємці Ожібко (Заболотівці), Богів Б. та Штрангрет М., Шминець О. Б. (Заболотівці), Бобак М. Й., Денис Г. Б. (Рогізно), Романів П. І. (Заболотівці), Ростоцька Леся, Ростоцька Віра. Всім їм сільський голова висловив щиру дяку. Слова вдячності від сільської ради звучали й на адресу директора Народного дому Долінської Г. В. (с. Журавків) та о. Тараса, які на Водохреща на озері у Журавкові провели свято «А той третій празник – свято Водохреща».

Також голова побажав многії і благії літа директорам НД, які так добре підготували учасників та худ. керівнику «Терлиці» Лободі Л.,Гвоздик Г., Дицьо Г., Федишину Б., учасникам «Маланки» й вертепу, батькам і дітям.

Підготував Андрій Данилець.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин