Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Народні доми району змінюють підходи у своїй роботі

Те, що культура не є тією галуззю, про фінансування якої дбають у першу чергу, відомо усім. Проте завдяки роботі ентузіастів маємо варті уваги та наслідування Народні доми, заклади культури, в яких попри безгрошів’я, зневіру, все ж ведеться робота щодо збереження українських традицій, відзначення вагомих подій в історії України, краю, пошуку нових талантів.

В цьому номері про роботу Народних домів, про успіхи та напрацювання останніх років розповіла директором районного Народного дому Олександра Максимів:

- Впродовж року РНД провів близько 50 концертів. У цьому році РНД став переможцем обласного конкурсу мікропроектів. Завдяки призовому фонду у 25 тис. грн придбано нову апаратуру: екран, мультимедійний проектор, ноутбук. Велику роботу проводить методичний кабінет, в якому працює п’ять методистів із різних жанрів. Досі ще незрозуміло, як проводитиметься методична робота в тих Народних домах, які перейшли чи перейдуть у громади, а така методична підтримка, як показує досвід, вкрай необхідна працівникам культури.

Приємно, що значно покращилась матеріально-технічна база Народних домів саме у сільській місцевості: придбано апаратуру, сценічні костюми, закуплено глядацькі крісла, перекрито приміщення, зокрема у Вербиці, Вибранівці, Любші, Сидорівці, Сулятичах, Волиці-Гніздичівській. Аматорські колективи, директори Народних домів представляють свої доробки на районних конкурсах-оглядах: конкурсі повстанської пісні, конкурсі сценаріїв до Дня Незалежності (переможці Ольга Юрович – директор НД с. Межиріччя, Галина Сеньковська – директор НД с. Вибранівки, Оксана Грима – директор НД с. Руди), у конкурсі на кращу кімнату національного відродження. У цьому році вже вп’яте проведено конкурс на кращий заклад культури, в якому визначено п’ять кращих НД, серед яких переможцем беззаперечно є Народний дім с. Рудківців. Приємно відзначити, що цьогорічний конкурс повстанської пісні мав свою особливість, адже на ньому творчі колективи Народних домів представили автентичні пісні, що побутують саме в їхніх краях. На конкурсі не було представлено жодної сучасної повстанської пісні, жодна з пісень не повторювалась у репертуарах колективів-учасників. Це направду заслуговує на похвалу й відзнаку, бо таких пісень ви не почуєте ніде.

Працівники Народних домів активно опановують нові методи роботи, частіше з’являються на сторінках і районного часопису, і в соціальній мережі faceboock дописи про культурне життя, події, що відзначаються у тих чи інших населених пунктах. Розуміємо, що життя змінюється швидкими темпами, а отже й певні зміни мають відбуватися й у роботі Народних домів, закладів культури, щоб задовольняти потреби та вимоги часу, громади, для якої працюємо. Користуючись нагодою, вітаю працівників культури району із професійним святом, бажаю усім міцного здоров’я, сімейного благополуччя, щоб робота приносила задоволення та наснагу!

Оксана ФРАНКІВ.

Довідка

Звання «народний» у Жидачівському районі носять 25 колективів, з яких: хорових – 4, вокальних – 4, театральних – 3, хореографічних – 3, відеостудії – 2, музичних – 6, фольклорних – 3.

Мережа Народних домів району на початку року становила 99, та з утворенням Гніздичівської й Новострілищанської об’єднаних територіальних громад 15 НД перейшли до об’єднаних територіальних громад (9 до Новострілищанської та 6 до Гніздичівської громад). У підпорядкуванні відділу культури та туризму Жидачівської РДА – 84 Народних доми. З січня 2017 року мережа Народних домів знову зменшиться, оскільки значна частина їх перейде в повне підпорядкування Ходорівської ОТГ. У пристосованих приміщеннях розміщено 32 Народні доми, з них 30 розташовані у сільській місцевості. Потребує капітального ремонту 41 будівля, з них 39 розміщені у сільській місцевості.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин