Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Вшановуючи ювілей земляка

Благословенна та година

і тая хата, і село,

що Україні принесло

найбільшого з великих сина.

Богдан ЛЕПКИЙ.

У неділю, 9 жовтня 2016 р., в бібліотеці с. Чорний Острів відбулось відзначення знаменної дати - 90-річчя від дня народження народного художника України, лауреата національної премії ім. Тараса Шевченка, уродженця села Володимира Йосиповича Патика.

Володимир Патик – легендарна та творча особистість. Він своїми роботами формував прогресивну художню та національну свідомість українців. Його художні полотна – це виклик сірості та буденності.

Всього кілька тижнів митець не дожив до свого ювілею. Нитка його життя обірвалася 28 серпня 2016 року.

У сільській бібліотеці з нагоди 90-річного ювілею оформлена постійно діюча виставка «Творець прекрасного, добра і правди…», де зібрано матеріали про життєвий та творчий шлях народного художника, копії його картин. Виставка оформлена улюбленими квітами митця – живими соняхами. Про ці квіти сонця художник говорив так: «Мотив квітучих соняшників супроводжував усе моє творче життя…»

Ця виставка у стінах бібліотеки стала доповненням до постійно діючої виставки «Великі люди, які втілюють дух народу з найбільшою силою красою і повнотою», приуроченої 200-річчю Великого Кобзаря «Світлиця Шевченка», 145-річчю Лесі Українки «Нехай мої струни лунають» та 160-річчю Івана Франка «Український Мойсей».

Володимир Патик та його творчість відомі не лише на Львівщині, а й по всій Україні та далеко за її межами. Не часто хто з митців приносить стільки щирої радості, стільки сонця та емоцій, що струменять із полотен художника. Його мистецтво невідривно пов’язане з долею рідної України, з долею людей, що тут живуть. Ідеали художника – краса природи і жіноча, людська доброта та правда. У житті Володимир Йосипович був оптимістом, життєлюбом та патріотом. За творче життя він вималював 600 кг фарби, змалював 1875 метрів полотна та зарисував 1,5 тонни паперу.

Жити для нього означало малювати, а малювати – означало жити. Малярство було його найбільшою мрією і найсильнішою пристрастю. А свої виступи художник Володимир Патик зазвичай починав словами: «Я щаслива людина».

Ольга МИТЮК, бібліотекар с. Чорного Острова.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин