Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

«Етнофестиваль у древньому Удечі» - продовження традиції

8 годин суцільного свята життя, 10 музичних гуртів з усієї Галичини, велика сцена і потужний звук, 400 порцій козацького кулішу, купа майстер-класів, близько 500 відвідувачів і 30 волонтерів, що допомагали в організації. Такі сухі факти фесту.

 

Четвертий рік поспіль Жидачів відзначає Івана Купала на узбережжі ріки Стрий, під "новим" мостом. Наша мета: осучаснити етнічні традиції України, зробити власну культуру цікавою для молоді і привабити туристів до рідного міста. А ще цього разу додалось нове завдання - нагадати усім про важку боротьбу на Сході. Війна зачепили не лише вояків, але й дітей. Тому вирішили, що усі доброчинні внески підуть на потреби сиріт прифронтової зони АТО.

 

Отож субота, 9 липня. Через примхи погоди початок фесту вимушено затягується. Врешті коло 20 години дощ вщухає, і дійство стартує.

Спершу тішать жидачівську публіку "закордонні" гості: майстри етнічної пісні зі Львова "Три кроки в ніч", енергетичні "Бейслент бойз", умільці каверів (переспів) - "Зовсім різні" та досвідчені музики з Нового Роздолу - група "Амбрелла". Останні доводять до екстазу публіку неймовірним виконанням світових хітів - від "Scorpions" до "Океану Ельзи".

У перерві між виступами гуртів впродовж усього вечора тривають усілякі майстер-класи і козацькі забави. Пані Марія Ремез показує діткам, як в‘язати ляльку-мотанку, а знавці стрілецької зброї, учасники ГО "Сокіл" розповідають про особливості різноманітних гвинтівок. На іншому фланзі території фестивалю - команди чоловіків змагаються у перетягуванні канату, а юні майстри бойового гопака спортклубу "Шаблезуб" (Львів), немов українські "Брюс Лі", вправно вимахують ногами.

Завершують першу частину музичної програми гості з Івано-Франківська. Рок-н-рольщики й експериментатори звуку - гурт "Птах" і жваві рокери - група "Грейдер".

Щоб підтримати сили публіки, козаки "Полку ім. І. Виговського" на чолі з Ярославом Дубиком зварили десятки літрів справжнього кулішу, а польова кухня - макаронів та узвару.

Продовжили музичний відтинок жидачівські виконавці. Микита Уляна, Думін Уляна, Яворська Христина чудово переспівали відомі українські пісні. Наново зазвучали хіти Івасюка і Тараса Чубая. Останній гучний акорд поставив жидачівсько-ходорівський рок-бенд. Іванчук Марічка та Найда Юля - вокал, Захар і Володя - гітара, а на барабанах - несамовитий Василь, у народі просто "Бая".

Етнофест завершився далеко за північ під спалахи високої ватри і співи дівчат, що запускали квіткові обручі у темні води Стрия.

Наголосимо, що майстер-класи, харчування і прослуховування гуртів були безкоштовними для усіх відвідувачів. Єдина умова - твереза голова і позитивний настрій.

Допомогли зреалізувати ідею фесту численні благодійники. Хтось знайшов кількасот гривень, а хтось - декілька тисяч. Без них етнофестиваль не відбувся б! Подаємо усіх доброчинців у алфавітному порядку: банк "Львів", Бондаренко А., Канівець О., Ковбуз А., Коханевич М., "Кохавинська паперова фабрика", Михальчук Р., Микитчин Я., "Монді Пекеджінг Бегс Юкрейн", "Нова Пошта", Підлісецький О., Пісцо С., "Сігма", Цап Б., Юрманович В. - спасибі Вам за фінансову підмогу!

І немає значення, які у кого соціальний статус і політичні погляди, хто й скільки заробляє, усіх об‘єднало одне - добра справа для розвитку рідного міста!

Також організаційно допомогли фесту: міське виробниче управління комунального господарства Жидачева, Жидачівський районний центр зайнятості, Горачек М., Особа В., Підлісецький Т., Сус Т., Федоришин І., Шалаковський І., Шкльода А.

Загалом оренда техніки та сцени, запросини гуртів, приготування їжі, паливо для генератора, інші оргмоменти вартували близько 20 тисяч гривень. Витрати були б ще більшими, але нам вдалось зекономити завдяки суттєвим знижкам окремих підприємців та участі активістів.

Спасибі медіапартнерам - газеті "Новий час" та Жидачівському районному радіомовленню. Вони завше інформаційно підтримують наші різноманітні соціальні акції та етнофестиваль зокрема.

Окремий респект помічникам з ГО "Народний легіон", "Українська молодь - Христові", "Сокіл" та усім волонтерам. Вони були не тільки "робочими руками", але й "двигунами ідей".

Зробимо етнофест у Жидачеві доброю традицією! До наступного року!

Тарас Матвіїв, Орест Гаврильчук - організатори "Етнофестивалю у древньому Удечі".


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин