«Невтомний трудівник української літератури, колекціонер людей»

23 травня до «літературної вітальні» Жидачівської районної бібліотеки завітали невтомні трудівники української літератури: Михайло Слабошпицький, який, здається, знає кожне слово, та прозаїк, публіцист, літературний критик, громадський діяч, видавець та голова громадського об’єднання "Асоціація видавців та книгорозповсюджувачів Львівщини", віце-президент Ліги меценатів, заслужений працівник культури Михайло Ватуляк.

Михайло Слабошпицький почав свою розмову з найгостріших проблем сьогодення. Питання "зайвої" та "брехливої" інформації, яку ми щоденно отримуємо, зараз стоїть особливо гостро, тому письменник радить приділяти особливу увагу джерелам, які ми використовуємо.

Далі акцентував свою розповідь на подіях, які зараз відбуваються на Сході України. Розповідав про все дуже емоційно та відверто. Познайомив нас з книгами, які написав про сучасні події в Україні: книга «Гамбіт надії» про Майдан та «Велика війна 2014… Україна».

Призначення своїх книг Михайло Федотович вбачає у можливості для наступних поколінь дізнатися про ці події і зрозуміти їх причини й передумови. Його життя присвячене служінню українському народові, національній літературі та утвердженню високих ідеалів моралі в нашій державі.

Під час зустрічі О.М. Прокопів відзначила переможців Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика та подарувала їм книги сучасних авторів від видавництва "Ярославів вал".

Своїм баченням щодо розвитку нашої держави поділився керівник відділу культури і туризму Жидачівської РДА З.Й. Тимофтевич, який наголосив, що наше майбутнє – це освічена молодь.

Ведучі заходу О.М. Прокопів та Л.П. Янклевич подякували гостям за спілкування та відвертість, побажали всім плідних творчих злетів та втілення мрій. А на завершення Марія Гнатів подарувала українську пісню.

Ми віримо в те, що, організовуючи зустрічі з сучасними письменниками та громадськими діячами, вносимо свій вклад в розвиток та популяризацію сучасної літератури на Жидачівщині.

Любов Янклевич,

директор Жидачівської районної централізованої бібліотечної системи.

P.S «НЧ»

Не можемо не дати в післямові до матеріалу п. Люби Янклевич слова Михайла Ватуляка: «Коли на придбання книг для бібліотек Жидачівський район спромігся виділити аж 5 тис. гривень, - це свідчить про багато…»

Надрукувати