Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Про життя та творчість Івана Франка у світлинах та дослідженнях

p>11 травня у Жидачеві в центральній районній бібліотеці відбулося відкриття фотовиставки про життя, творчу, наукову, громадську діяльність Івана Яковича Франка. Виставка організована з ініціативи та сприяння департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА з нагоди 160-річчя від дня народження Івана Франка.

Відкриття виставки відбулося за участі керівника відділу культури і туризму Жидачівської РДА Зіновія Тимофтевича, методиста РМК відділу освіти Ольги Прокопів-Костик, народного аматорського камерно-струнного ансамблю «Кантабіле» районного Народного дому (керівник Наталя Солопенко), дуету Наталі Павловської та Олександри Максимів, читця НД с. Руда Аліни Грими.

Цього ж дня у літературній вітальні Жидачівської ЦРБ відбувся захід, присвячений письменнику, громадському діячеві, політику І. Франку під назвою «Нам пора для України жить». У програмі виступи-доповіді про поетичну, наукову, видавничу спадщину Франка, його взаємини зі студенством, любовні та життєві перипетії. Поглянути на Івана Франка з різних аспектів його життя та діяльності запрошували у своїх доповідях "Прийшов, щоб залишитись на віки" - Ольга Костик, заввідділом обслуговування центральної бібліотеки Жидачівської РЦБС Галина Дереш, «Іван Франко і студентство» - кандидат історичних наук, директор Жидачівської гімназії ім. О. Партицького Василь Благий, «Іван Франко і дитяча література» - вчитель української мови та літератури Вовчатицької ЗОШ І-ІІ ст. Оксана Пшик, «Іван Франко і світова література» - вчитель зарубіжної літератури Жидачівської ЗОШ І-ІІІ ст. Ірина Бовкіт, «Франковими стежками Жидачівщини» - провідний бібліограф Жидачівської РЦБС Галина Корнецька, «Іван Франко і Омелян Партицький» - директор Новосільської ЗОШ І-ІІ ст. Іван Ольшанецький, «Іван Франко і музика» - методист Жидачівського РМК Наталя Кулик.

З колосальною працею Каменяра знайомить виставка видань його творів та література про нього «Іван Франко: дух, наука, думка, воля».

Учні гімназії О. Партицького (під керівництвом Оксани Дахній та Марії Гнатів) Андрій Осколіп, Соломія Лемеха, Віктор Рудік, Тарас Бляхівський, Настя Мазур, Ярина Кухар декламували поезію Івана Франка, Ростислава Братуня, виконали пісні на слова Франка «Червона калина», «Як почуєш вночі», «Чого являєшся мені у сні».

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин