Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

“Герої на варті. Ти віддячиш їм, якщо житимеш гідно”

Такими словами бібліотекарі району розпочали своєрідний марафон пам'яті з нагоди другої річниці Революції Гідності.

9 лютого в Жидачівській центральній районній бібліотеці відбувся літературно-мистецький захід-реквієм Небесній Сотні під назвою “Герої на варті. Ти віддячиш їм, якщо житимеш гідно”.

 

“Усі Герої Небесної Сотні були простими людьми. У вирішальний час вони не змогли байдуже сидіти біля телевізора й просто спостерігати те, що коїться на вулицях столиці. Ніхто з них не думав, що може загинути. Лише знали одне: так, як є, далі в Україні бути не може. Вони не відступили. Їх вчинок — це велика жертовна любов. І якщо ми збагнемо це - не буде поміж нами зла. Головним у світі є любов, і люди, яких ми поминаємо, засвідчили свою любов до Бога, до своєї країни, до свого народу”, - зазначила ведуча Галина Дереш. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять загиблих на Майдані.

 

21 лютого мине два роки, відколи з нами немає цих відчайдушних правдолюбів, тих світочів, які не мріяли, а робили все для того, щоб кожний з нас відчув себе сильнішим, відчув себе гідним жити у цивілізованій, правовій державі. “Два роки тому у ці скорботні дні вся Україна почула зі сцени на Майдані, де прощалась із загиблими, вірш Оксани Максимишин “Мамо, не плач”, яка написала його у далекій Португалії. “Боже милий! Я плачу кожен день. Плакала, кричала. А тоді взяла ручку й папір і сказала: “Я буду боротися. Це моя зброя. Я буду боротися з ними словом”. Так зробили сотні інших людей. Сьогодні ми маємо видані книги, збірки поезій, фільми про події 2013-2014 років та події сьогодення”, - зазначила Галина Дереш.

Ми невладні над часом, але ми можемо, зобов'язані зберегти той енергетичний посил, який отримало наше покоління у листопаді-лютому 2013-2014 роках. Власне слово - це той код, що закладає в геном нації силу, яку не побороти жодною зброєю. Тому дуже важливо не розкидатися словом, а збирати його й краплина по краплині вибудовувати нову реальність, будувати її не на страху, а на силі духу.

До уваги присутніх ведуча презентувала книги та авторів, які своїм словом долають час і дають можливість не розгубити живі спогади. Нещодавно з-під пера молодих авторів жидачівця Юрка Чуба та уродженця с. Залісок Ярослава Славка (автори виступають під псевдонімами) вийшла книга “Смерть царя. Карнавал у масках”, у якій хлопці, безпосередні учасники Революції Гідності, а сьогодні добровольці АТО, розповідають про пережите, діляться сокровенним. Книга присвячена їхнім друзям - Героям України, які загинули 20 лютого 2014 року Устиму Голоднюку та Роману Гурику. Учасники заходу читали уривки з цієї книги.

Більше про історію видавництва збірки поезій, до якої увійшли вірші сотні поетів із цілої України “Воїнам світла”, розповіла сама співавторка цієї книжки, поетеса Наталя Тріщ. Збірка вийшла друком у травні минулого року завдяки БФ “Дольче віта” та багатьом авторам, які презентували свої поезії та жертвували кошти на її видання.

Наталя Тріщ зачитала кілька поезій як своїх, так й інших авторів, які зачіпають за живе, змушують замислитись, оглянутися довкола, побачити себе й світ, у якому живеш під іншим світлом. Збірка присвячена головно героям АТО, їхнім рідним, друзям. Наталя розповіла про своїх знайомих подруг, чоловіки яких служать в АТО. «Найбільше, чим ми можемо допомогти, - це щирою молитвою, бо інколи лише вона може порятувати. Я часто собі роздумувала і ставила запитання: чому так відбувається, чому ми стільки маємо перетерпіти? І один чоловік мені відповів: «А пам’ятаєш слова Івана Сірка: «Рабів до раю не пускають». То, може, годі боятися, пора ставати гідними громадянами своєї держави», - наголосила поетеса.

Під час літературного заходу звучали поетичні та пісенні композиції, присвячені Героям Небесної Сотні та учасникам АТО, у виконанні Галини Корнецької, Лесі Янкович учнів Бережницької ЗОШ Вікторії та Вероніки Дицьо, музичний супровід – Світлани Стеблій.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин