Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Методичний міст Жидачів – Львів

Узори математика, так само як узори художника або поета, повинні бути прекрасні; ідеї, так само як кольори або слова, повинні гармонійно відповідати один одному. Краса - перша вимога: у світі немає місця для непривабливої математики.

Перебудова системи освіти України, подальше удосконалення навчального процесу в загальноосвітній, в тому числі і початковій школі, ставить питання про удосконалення перш за все методів навчання.

Важливим методом наукового пізнання й засобом активізації пізнавальної діяльності учнів є моделювання. Воно існує вже давно, як і мислення, а отже з давніх часів супроводжує процеси навчання. Хоча як метод навчання моделювання почало усвідомлюватися нещодавно.

Саме проблема математичного моделювання і лягла в основу методичного моста між творчими вчителями початкових класів Жидачівського району та вчителями Шевченківського району м. Львова, який відбувся 28 жовтня.

Організаторами творчої зустрічі були методист Жидачівського РМК Н.М. Тріщ та вчителі початкових класів Зарічанської ЗОШ І-ІІ ст.

Учителям – учасникам творчих груп початкових класів Жидачівського району гостинно відкрила свої двері Львівська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 91. Учитель-методист цієї школи Олена Сергіївна Іванова провела тренінг «Математичне моделювання як метод навчання математики учнів початкових класів».

Гості семінару мали змогу почути в доступній і цікавій подачі про теоретичні основи математичного моделювання, про формування дій математичного моделювання на уроках математики в 1-2 класах під час розв’язування текстових задач та рівнянь й, попрацювавши в групах, закріпити отриману інформацію на практиці.

Кожен учасник методичного моста отримав пам’ятку по темі: словничок з моделювання та схеми щодо використання моделювання на уроках математики та української мови. Вчителі також отримали методичний посібник, укладений О.С.Івановою, матеріали якого можна використовувати на уроках математики в початковій школі.

Навчання математики молодших школярів повинне бути цікавим та захоплюючим. Завдання повинні сприяти розвитку кмітливості, спонукати до творчого пошуку, привчати охоче і свідомо мислити. Лише тоді ефективність навчання буде високою.

 

Саме тому колектив вчителів Зарічанської ЗОШ І –ІІ ст. зібрав та систематизував окремо по класах матеріали, завдяки яким уроки математики можна зробити цікавими та різноманітними. Це і презентації для усної лічби, відеотренажери, казкові подорожі, тести, веселі логічні задачі, дидактичні ігри, віршовані задачі, загадки, задачі-жарти, музичні фізкультхвилинки. Усі учасники методичного моста отримали ці матеріали на дисконосіях.

Захоплюючим продовженням зустрічі була екскурсія історичними місцями Львова, яку провела Олена Сергіївна Іванова, вчитель початкових класів ЛСЗШ № 91. Ця екскурсія була наповнена неймовірними історіями – незвичними розповідями з життя галицької столиці. Учасники семінару дізналися багато історичних фактів і різних цікавих легенд про місто, які захоплюють і заворожують, побачили архітектуру, величні будівлі, храми.

Львів і кава – ці поняття нерозлучні, тому маршрут екскурсії охоплював і відвідування кав’ярень: « Копальня кави», кнайпа-музей «Лівий берег»,

Кожен зміг по-новому відкрити для себе старовинне і тепле місто із запахом кави. Втомлені, але сповнені позитивних емоцій та вражень учителі повернулися додому з великим бажанням приїхати до Львова ще раз та привезти своїх учнів на зустріч із загадковим та цікавим містом Лева.

Одноманітність у роботі стомлює не лише учня, але й учителя, тому впускаймо у своє життя різноманітність!

Леся КОФЛИК, вчитель початкових класів Зарічанської ЗОШ I-II ст.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин